رپر های ایرانی

معرفی بهترین رپر های ایرانی از نسل 1 تا نسل 4

رپرهای ایرانی با صدای فوق العاده خود جایگاه خوبی در بین خوانندگان به دست آورده اند. رپر های ایرانی تعدادی زیادی در ایران و تعدادی در خارج از کشور فعالیت دارند. این رپر ها هر کدام به چند نسل تقسیم می شوند. در ادامه معروف ترین رپر های ایرانی را معرفی می کنیم.

برای ورود به سایت شرط بندی رپرهای ایرانی می توانید بر روی “ورود به وب سایت” کلیک کنید.

بهترین رپر های ایرانی نسل یک

بهترین رپر های ایرانی نسل یک کدامند؟

تعداد بی شماری از جوانان ایران در سبک موسیقی رپ فعالیت خود را آغاز کرده اند. به طور دقیق  بیشتر این خواننده ها تلاش می کنند تا مشکلات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و…. را با خواندن آهنگ های رپ به گوش افراد مسئول برسانند. برخی از این خوانندگان هم به هیچ عنوان وارد مسائل سیاسی کشور نمی شوند و سبک کاری آن ها متفاوت است.

برخی از این جوانان که به سبک رپ مشغول می باشند با انتشار یک آهنگ و یا صدای بی نظیری که دارند، بیشتر در میان مردم دیده و مورد استقبال قرار گرفته اند. برخی از این خوانندگان خود مشکلاتی در جامعه داشته اند و با خواندن آهنگ در رابطه با این مشکلات با مردم همدردی می کنند. در ادامه به برخی از این خوانندگان اشاره خواهیم کرد. امروزه رپر های ایرانی به ترتیب نسل دسته بندی می شوند.

هیچکس

 هیچکس با نام اصلی سروش لشکری در اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۴ چشم به جهان گشوده است. او با نام هیچکس در فضای مجازی و در عرصه خوانندگی فعالیت دارد و در حال حاضر جزو معروف ترین خواننده های رپ ایران است. او در پایتخت ایران یعنی تهران به دنیا آمده و فعالیت خود را از همین شهر آغاز کرده است. هیچکس در سال ۱۳۸۲ با همواری اولین رپر زن ایران آهنگی به نام چشما رومن اجرا کرد.

آهنگ او به صورت زیر زمینی و غیر مجاز منتشر شد. بعد از انتشار این آهنگ خوانندگان زیادی به تقلید از او آهنگ زیر زمینی اجرا و منتشر کردند. هیچکس اولین خواننده رپ ایران است و تا سال ۱۳۸۸ آهنگ های خود را در ایران اجرا و منتشر می کرد. او در ایران آلبوم جنگل آسفالت را منتشر کرده و گروه ۰۲۱ صامت را ایجاد کرد. به دلیل برخی از محدودیت هایی که برای این سبک از خواننده ها وجود دارد، رپر معروف در اواخر سال ۱۳۸۸ ایران را ترک و اقامت لندن را دریافت کرد.

هیچکس علاقه بسیار زیادی به ایران دارد و همیشه در فضای مجازی عنوان می کند، روزی به ایران باز می گردد. او متاهل است و اکنون علاوه بر خوانندگی به ادامه تحصیلات خود در دانشگاه لندن می پردازد. همسر او یکی از هم دانشگاهی های وی بوده است. برای دانلود و دریافت آلبوم های هیچکس می توانید به سایت های معتبر گوگل مراجعه کنید.

مهراد هیدن

مهراد مستوفی راد ملقب به مهراد هیدن در بیست و چهارمین روز از آذرماه سال ۱۳۶۳ چشم به جهان گشوده است. مهراد خواننده و آهنگ ساز ایرانی است. او فعالیت خود را در زمینه رپ، راک و هیپ هاپ در ایران آغاز کرد‌. او از دوران کودکی علاقه مند به موسیقی بوده و از همین دوران به یادگیری پیانو کلاسیک پرداخته است. او در کنار یادگیری پیانو در دوران راهنمایی وارد سبک راک شد و به مرور وارد عرصه رپ شد. مهراد هیدن در یکی از گفت و گو های خود می گوید برای یادگیری بهتر و بالا بردن کیفیت کار خود دوره های موسیقی الکترونیک را در انگلستان گذرانده است.

 هیدن می گوید حتی کار با نرم افزار ها را بلد نبوده و به همین دلیل همیشه به طور زنده آهنگ های خود را ضبط می کرده است و بعد به مرور زمان کار با نرم افزار ها را آموزش دیده است. او به همراه یکی از دوستان خود به نام سامان ویلسون گروه زدبازی را ایجاد کرده و آهنگ تابستون کوتاهه را منتشر کردند. مهراد هیدن در حال حاضر جزو رپر های نسل یک و قدیمی ایران محسوب می شود.

یاس

یکی از رپر های ایرانی قدیمی یاس نام دارد. هر کس که نام یاس را می شنود، بدون شک می گوید او بهترین خواننده رپ ایران است و در این قسمت به معرفی این خواننده می پردازیم. یاسر بختیاری با نام مستعار یاس در آخرین روز از خرداد سال ۱۳۶۱ به دنیا آمده است. او در استان گیلان به چشم به جهان گشوده و جزو تالشی های گیلان است. یاس از اولین های رپر های ایران است. خواننده معروف ایرانی اولین رپر معروفی است که موفق به دریافت مجوز در ایران شده است. یاس جزو خوانندگانی است که با زبان و گفتار درست در خوانندگی به مشکلات مردم اشاره می کند و به همین دلیل بیشتر مردم طرفدار این خواننده معروف می باشند.

 او در هیچ کدام از آهنگ های خود فحش یا ناسزا نمی گوید و به همین دلیل مردم بدون هیچ گونه نگرانی اجازه گوش دادن آهنگ های او را به فرزندان خود می دهند. خواننده معروف در سال ۱۳۹۳ ایران را ترک کرد و در کشوری دیگر به خوانندگی پرداخت. او در سال ۱۳۹۵ دوباره به ایران بازگشت و به فعالیت های خود در ایران ادامه داد. با وجود روی کار آمدن بسیاری از رپر های جوان باز هم یاس در بین مردم از جایگاه خاصی برخوردار است.

حسین ابلیس

یکی دیگر از خوانندگان رپ ایرانی حسین رحمتی با نام هنری حسین ابلیس است که 12 مرداد 1367 در مشهد متولد شد. این خواننده اوایل کار خود در سال 1382 را با یک گروه مشهدی به نام 051 شروع کرد که خوانندگان رپ دیگر مانند حسین تهی هم در آن حضور داشتند. بعد از آن، او به ارمنستان رفت تا در آن جا تحصیلاتش را به پایان برساند. در ارمنستان با همسرش آشنا شد، ازدواج کرد و به ایران برگشت.

حصین در ایران به همراه صادق خواننده دیگر رپ گروهی را تشکیل دادند که بعد از آن به دلیل خواندن آهنگی با متنی سیاسی دستگیر شدند. آن ها دوباره به ارمنستان رفتند و در آن جا نیز دستگیر شدند و بعد از کشمکش های بسیار حالا حصین خودش به تنهایی کار می کند و فعالیتش ادامه دارد.

سهراب ام جی

سهراب مصطفوی با نام هنری سهراب ام جی خواننده رپ و هیپ هاپ ایرانی است. سهراب در پاییز سال ۱۳۶۴ چشم به جهان گشوده است. در حال حاضر به همراه چند خواننده دیگر عضو گروه زد بازی است. او خوانندگی را از سن کم آغاز کرده و در حال حاضر دو آلبوم اصلی و شش آلبوم مشترک دارد. سهراب لقب های مختلفی در بین هواداران دارد و از معروف ترین لقب های او حکومتی است. سهراب اولین خواننده رپ است که در راهیان نور شرکت کرده و همچنین اولین خواننده ای که واکسن برکت را تزریق کرد و به همین دلیل به او لقب حکومتی داده اند.

سهراب ام جی تک آهنگ های معروف و زیادی دارد. او به همراه گروه جذاب زد بازی آهنگ های بسیار زیادی منتشر کرده است. محتوای آهنگ های او بیشتر عاشقانه است‌. آهنگ های ام جی بیشتر محتوای احساسی دارد، او به هیچ عنوان در مسائل سیاسی دخالت نمی کند. آهنگ های سهراب ام جی را می توانید در اسپاتیفای دریافت و گوش کنید.

رضا پیشرو

رضا پیشرو با نام کامل و اصلی محمدرضا ناصری خواننده سبک رپ و نسل یک ایرانی است. او در بهمن ماه سال ۱۳۶۶ در تهران چشم به جهان هستی گشوده است. رضا فعالیت خود را با گروه های زیر زمینی مانند هیچکس آغاز کرده است‌. او بعد از چند سال با گروه هیچکس مخالف و از این گروه خارج شد. رضا پیشرو در بین جوانان از محبوبیت خاصی برخوردار است. او به دلیل برخی از مشکلاتی که در ایران مانع پیشرفت کاری اش بود از ایران خارج شد. به طور دقیق اطلاعات دقیق از محل زندگی او در دست نمی باشد.

رضا در دوران کودکی با مشکلات زیادی روبه رو بود. او شاهد جدایی پدر و مادرش و به زندان افتادن پدرش بوده است. رضا می گوید زمانی که تنها پنج سال سن داشت پدرش به دنبال گنج رفته و در آن جا دستگیر می شود. رضا پیشرو بیشتر آهنگ های خود را با توجه به سختی های که در زندگی تجربه کرده است، می خواند و سعی دارد با کودکانی که مانند خودش با این مشکلات روبه رو بوده اند هم دردی کند. نام رضا پیشرو در بین ۱۰۰ رپر برتر ایران قرار گرفته است.

بهترین رپر های ایرانی نسل دو کدامند؟

با روی کار آمدن سبک رپ جوانان بسیار زیادی طرفدار این سبک شده اند. از سال ۱۳۶۰ که خوانندگانی مانند یاس، هیچکس و…. وارد این عرصه شده اند، جوانان با الگو برداری از آن ها وارد این عرصه شدند و به همین ترتیب آن ها نسل یک و دو و…. نام گرفته اند. هر کدام از نسل ها، سبک خاصی را برای خود ایجاد کرده اند. معمولا خواننده های رپ در بحث های سیاسی و مشکلات جامعه دخالت دارند و در این رابطه آهنگ هایی منتشر می کنند. در هر دوره از نسل رپ شکلی دیگر از خوانندگی شکل گرفته و مردم هر کدام طرفدار یک نسل می باشند. قصد داریم در این بخش از مقاله به معرفی خواننده های نسل دو بپردازیم.

علی جیدال

علی قلی نژاد ملقب به علی جیدال خواننده نسل دو در سبک رپ می باشد. او در بهمن ماه سال ۱۳۷۰ در تهران به دنیا آمده است. علی در خانواده ای کاملا هنرمند به دنیا آمده و مادر او استاد و نوازنده سه تار و دف می باشد. علی تحصیلات خود را در رشته ریاضی فیزیک ادامه داده در حالی که علاقه بسیاری به هنر داشته است. او اکنون ساکن پاریس می باشد و لیسانس خود را در رشته سینما و تئاتر دریافت کرده است.

خواننده جوان ایرانی کار خود را در سبک رپ از سن ۱۴ سالگی آغاز کرده و برای مخارج زندگی مدتی در یکی از رستوران های فرانسه کار کرده است. علی جیدال در حال حاضر مجرد می باشد. اما مدتی است با دختری به نام آتوسا که در فضای مجازی به مدگل معروف است وارد رابطه شده است. علی مدتی است که با عرفان پایدار در سایت دیاموند بت همکاری دارند. او در اینستاگرام خود این سایت را تبلیغات می کند. جیدال معروف فعالیت رسمی خود را با آلبوم ققنوس با آهنگسازی سینا تهم آغاز کرده است.

جرشا

سعید گارا ملقب به جرشا از خوانندگان زیر زمینی و معروف ایران است. او در شهر زیبای مازندران چشم به جهان گشوده است و متولد ۱۳۶۹ می باشد. جرشا فعالیت خود را در زمینه خوانندگی، مسترینگ میکس و بیت سازی و همچنین اشعار موسیقی آغاز کرده است. جرشا از سن کمی خوانندگی در سبک رپ را آغاز کرده و در مدت زمان کوتاهی موفق به جذب میلیون ها هوادار شده است.

 او اولین خواننده ای در نسل دو است که موفق به همکاری با شبکه معروف و پر طرفدار رادیو جوان شده است.  جرشا علاوه بر فعالیت در عرصه خوانندگی در یوتیوب هم فعالیت بسیاری دارد و از این طریق درآمد چشم گیری به دست می آورد. او فعالیت بسیار جذابی در زمینه ساخت کلیپ های جذاب و هیجانی دارد. جرشا در ایران اقامت دارد و به دلیل برخی از محدودیت های به وجود آمده در ایران امکان برگزاری کنسرت ندارد. او با فعالیت در کنار هنرمندان معروف مانند خشایار و عرفان به شهرت خوبی رسیده است.

آرش سرطان

آرش سرطان یکی دیگر از خوانندگان معروف نسل دو است. او متولد کشور ایران و در شهر گرگان می باشد. آرش سرطان  و یا همان حاجی سرطان در سال ۱۳۶۶ چشم به جهان گشوده است. او در حال حاضر ۳۵ سال سن دارد و از رضا پیشرو دوست صمیمی خود یک سال بزرگ تر است. اما با توجه به فعالیت های خود از ایران خارج شده است. آرش به ترکیه مهاجرت کرده و با شرکت در مسابقات استیج ترکیه هنر خود را به رخ کشیده است.

 آرش سرطان از صدای بسیار خوبی دارا می باشد و آهنگ های او در بسیاری از پلتفرم ها موجود است. آرش از همان دوران کودکی علاقه بسیار زیادی به رپ داشته و از طرفداران رپ نسل یک می باشد. او علاقه بسیاری هم به رپر خارجی امینم دارد. آهنگ حال نمیکنم، علی چایی، خط و باریک از معروف ترین آهنگ های این رپر می باشند.  آرش سرطان بعد از خروج از ایران کنسرت های متعدد در کشور های مختلف برای طرفداران خود برگزار کرده است. ویدئو های کنسرت او را می توانید در فضای مجازی و از طریق سایت های معتبر گوگل مراجعه کنید.

علیرضا جی جی

اگر از طرفداران سبک رپ در ایران باشید بدون شک یک بار صدای علیرضا جی جی را شنیده اید. علیرضا از سن کم و درست در ۱۴ سالگی  وارد عرصه موسیقی شده است و آهنگسازی را آغاز کرده است. علیرضا از خوانندگان نسل دو می باشد و به دلیل اینکه خوانندگی را از سن کم آغاز کرده در حال حاضر آهنگ های بی نظیری از او منتشر شده است‌. کلاب هاوس یکی از برنامه های پر مخاطب در دنیا می باشد. این برنامه مدت زمان زیادی است که در بین مردم مورد استقبال قرار گرفته است. در این برنامه علاوه بر افراد عادی، افراد مشهور هم حضور دارند.

سینا تهم

سینا تهم در بیست و دومین روز از ماه اسفند در سال ۱۳۶۷ به دنیا آمده است. او جزو رپر های نسل دو و جزو گروه عرفان پایدار می باشد. او شخصیت خاص و عجیب غریبی دارد و شخصیت اش برای طرفداران بسیار جالب می باشد. سینا دارای آهنگ های جالب و با محتوا های خاص می باشد. او یک آرتیست جذاب و عجیب و غریب می باشد.

او به تازگی آهنگ های جدید خود را منتشر کرده و طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است. او آهنگ های خود را در سایت مختص به خود به اشتراک می گذارد و برای نشان دادن اعتراض خود به محدودیت های به وجود آمده در ایران آهنگ هایی منتشر کرده و در اینستاگرام خود به این موضوع واکنش های زیادی نشان داده است. واکنش های او نسبت به موضوعات به وجود آمده در ایران باعث شد تا ورود او به ایران ممنوع شود.

علی سورنا

علی سورنا در بهار سال ۱۳۶۹ در تهران چشم به جهان گشوده است. او تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم به پایان رسانده است. رشته او برق صنعتی می باشد و نام واقعی او علی خدامی می باشد. سورنا کار خود را ابتدا با شاعری آغاز نموده و بعد شروع به ضبط آهنگ نموده است. علی سورنا بیشتر آهنگ های خود را در زمینه غم و اندوه زندگی خود خوانده است و چندین آلبوم منتشر کرده است. علی فعالیت خود را به طور رسمی در سال ۱۳۸۷ و در سن هجده سالگی آغاز کرده است.

علی سورنا در ابتدای کار خود با یکی از دوستان صمیمی خود به نام بنیامین آغاز کرده است. او سبک کار خود را به صورت اعتراضی آغاز کرده و شعر های آهنگ هایش را خود می نوشت. بیشتر آهنگ های او اعتراض به مردم و فقر می باشد. آلبوم مرد تنها از معروف ترین آلبوم های او است که در ۱۹ بهمن سال ۱۳۹۰ منتشر شده است و این آلبوم ۱۰ ترک دارد. علی سورنا می گوید یکبار شکست عشقی خورده و در یکی از ترانه هایش به شکست عشقی خود اشاره هایی داشته است. نام علی سورنا در بین ۲۰ رپر برتر ایران قرار گرفته است.

بهترین رپر های ایرانی نسل سه

بهترین رپر های ایرانی نسل سه کدامند؟

رپ در این روز ها جزو پر طرفداری ترین سبک خوانندگی در بین مردم است. رپ فارسی و رپ ایرانی از دهه ۸۰ شمسی آغاز شده است. این سبک از رپ افرادی بسیار زیادی را به خود جلب کرده است. جوانان بسیار زیادی هر روزه وارد عرصه رپ و رپکن می شوند و روز به روز بر این علاقه و جمعیت افزوده می شود.

به جرات می توان گفت که امروزه معروف ترین و محبوب ترین سبک خوانندگی رپ است. گسترش سبک رپ در دنیا در شاخه ها و جوانب زیادی انجام شده است. گسترش روز به روز این سبک خوانندگی باعث شده است که بسیاری از رپر ها به راحتی مشکلات خود و جامعه را در قالب رپ مطرح کنند. یکی از ویژگی های سبک رپ که باعث شده است طرفداران زیادی را به خود جذب کند، رها بودن از قید و بند قافیه و وزن شعری است. در این سبک خوانندگی، رپر ها به صورت ساده و راحت حرف های خود را به صورت آهنگ رپ عنوان می کنند. امروزه خوانندگان مطرح زیادی در این سبک فعالیت می کنند.

حمید صفت

یکی از خوانندگان پر حاشیه اما موفق نسل سوم سبک رپ که توانسته طرفداران زیادی را به خود جذب کند حمید صفت است. حمید امیری صفت که با نام هنری حمید صفت شناخته شده است، متولد ۱۳۷۲ در تهران می باشد. او که به گفته خودش کودکی سختی را پشت سر گذاشته است و به علت جدایی پدر و مادرش مجبور به زندگی با ناپدری بوده، یکی از خوانندگانی است که توانسته در حیطه خوانندگی نظر های زیادی را به خود جلب کند. او همچنین فعالیت های زیادی در کمپ های ترک اعتیاد دارد و به کسانی که در دام اعتیاد گرفتار شده اند، دلسوزانه کمک می کند.

بامداد جعفری

یکی دیگر از رپر های نسل سوم کشورمان بامداد جعفری است. او که در حال حاضر در گروه پلاک فعالیت دارد، آهنگ های موفقی را با خواننده هایی همچون هیچکس، دیگرد و داریوش منتشر کرده است. بامداد جعفری متولد ۶ تیر ماه سال ۱۳۷۲ است. او از ۱۵ سالگی و در سال ۱۳۸۷ وارد گروه پلاک شد و کار خود را به صورت حرفه ای آغاز کرد. هیچکس یا همان سروش لشگری در یکی از استوری هایش از بامداد جعفری نام برده و از او حمایت کرده است.

بامداد جعفری با انتشار آلبوم موفق خواب زمستونی توانست نظر موافق بسیاری را به خود جلب کند. او یکی از خوانندگان با استعداد و خوش ذوق سبک رپ است. همچنین یکی دیگر از آهنگ های موفق او که توانسته طرفداران زیادی را برای خود دست و پا کند آهنگی با نام ابولجن است. از دیگر آهنگ های معروف او می توان به آهنگ شور، انزوا، هرجا، بازیم بلدم و سوال اشاره کرد.

بهزاد لیتو

بهزاد داور پناه که با نام هنری بهزاد لیتو به جامعه موسیقی معرفی شده است، یکی دیگر از رپر های موفق نسل سوم است. او که متولد اسفند ۱۳۷۰ می باشد، سبک های رپ فارسی و هیپ هاپ را به اجرا در می آورد. او در کارنامه کاری خود با خوانندگان موفقی همچون پایدار، زدبازی، خلسه، سوگند، آرش، هومان و چند تن دیگر همکاری موفقی داشته است. بهزاد داور پناه در شهر اصفهان به دنیا آمد. پدر بزرگ او محمدتقی داور پناه یکی از خیرین به نام مدرسه ساز است. او خوانندگی را از ۱۶ سالگی آغاز کرد.

پوریا پوتک

از دیگر رپر های نسل سوم می توان به پوریا پوتک اشاره کرد. پوریا عرب که با نام پوریا پوتک معروف شده است در سال ۱۳۷۱ در شرق تهران به دنیا آمد. این رپر موفق علاوه بر خوانندگی در زمینه آهنگسازی نیز فعالیت دارد. او هم اکنون در کشور اوکراین به همراه همسر خود زندگی می کند.

فدائی

از دیگر رپر های موفق نسل سوم می توان به اشکان فدائی اشاره کرد. اشکان فدایی که متولد ۱۳۶۹ است یکی از بهترین رپر های ایران به شمار می رود. او که در سبک رپ هیپ هاپ فعالیت دارد، توانسته طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. اشکان اولین آهنگ خود را در سال ۱۳۸۸ و پس از شلوغی های انتخابات تیر ۸۸ منتشر کرد. کشف این خواننده توسط مهدیار آقاجانی انجام شده است.

بهترین رپر های ایرانی نسل چهار کدامند؟

نسل بعدی سبک رپ که پس از نسل سوم پا به عرصه فعالیت گذاشته اند، نسل چهارم است که در زیر با برخی از موفق ترین آن ها آشنا خواهیم شد.

اسمین

یکی از رپر های موفق نسل چهارم اسمین است. او که توانسته در عرصه رپ هیپ هاپ موفقیت های زیادی را به دست بیاورد از خوانندگان نسل چهارم رپ کشورمان است.

علی سالک

از دیگر خوانندگان نسل چهارم سبک رپ علی سالک است. علی سالک متولد سال ۱۳۷۷ در شهر قزوین است. او که اصالتا اهل آذربایجان شرقی است، در سال ۱۳۹۱ با نویسندگی وارد دنیای هنر شد. او که در اوایل فعالیت خود با نام راوی فعالیت خود را آغاز کرد، از رپرهای موفق نسل چهارم است. از آلبوم های او می توان به جنون، سقوط و بی نظمی اشاره کرد.

کیارپ

کیارپ یکی دیگر از خوانندگان سبک رپ نسل چهارم به شمار می رود. او که توانسته طرفداران زیادی را به خود جلب کند، در سبک هیپ هاپ فعالیت دارد. متاسفانه اطلاعات زیادی از بیوگرافی این خواننده در دسترس نیست. مرگ و زندگی، پیاز و جعفری، مجهول و برادر از آهنگ های موفق او به شمار می روند.

آیسم

آیسم ناج یکی دیگر از رپر های نسل چهار است. او فعالیت خود را به تازگی آغاز کرده و آهنگ های او بیشتر انتقادی است. او از دیگر رپر های ممنوع الورود به ایران می باشد. او سبک جدیدی از رپ را ارائه داده و طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.

شاپور

شاپور یکی دیگر از خوانندگان نسل چهارم سبک رپ است. او که رپر گروه ملتفت می باشد امروزه با نام هنری شاپور شناخته شده است. او در ایران متولد شده است و فعالیت های خود را در این حوزه از دوره نوجوانی آغاز کرده است. او یکی از رپر های موفق گروه ملتفت است که امروزه طرفداران زیادی دارد.

پر حاشیه ترین رپر های ایرانی کدامند؟

به جرات می توان گفت که پر حاشیه ترین سبک خوانندگی در سراسر دنیا، سبک رپ است. این سبک خوانندگی با توجه به اینکه از بند قید و قافیه و وزن شعری رهایی دارد، در متن هایش مخالفت های بسیاری با حکومت ها و … دارد. به همین خاطر خوانندگان زیادی در این سبک رپ حضور دارند که حاشیه های بسیاری تاکنون داشته اند. از پر حاشیه ترین رپر های ایرانی می توان به تتلو، ابلیس، حمید صفت و پیشرو اشاره کرد.

آدرس پیج اینستاگرام رپر های ایرانی را چگونه پیدا کنیم؟

هر کدام از رپر های ایرانی در فضای مجازی با طرفداران خود در ارتباط هستند. امروزه فضای مجازی به مکان مناسبی برای جدال رپر های معروف تبدیل شده است. برای پیدا کردن آدرس پیج اینستاگرام رپر های ایرانی می توان با جستجوی نام آن ها در گوگل به آدرس آن ها دسترسی پیدا کرد.

عکس رپر های ایرانی

عکس رپر های ایرانی را در کجا مشاهده کنیم؟

خواننده های سبک رپ که امروزه از معروف ترین و پرطرفدار ترین خواننده ها هستند، توانسته اند نظر مثبت بسیاری از افراد را به خود جلب کنند. آن ها که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با طرفداران خود در ارتباط هستند، عکس های زیادی از خود نیز منتشر کرده اند. برای دیدن عکس های رپر های ایرانی، علاوه بر رجوع به پیج شخصی آن ها، با نوشتن نام آن ها در موتور جستجوگر گوگل می توان عکس هایشان را مشاهده نمود.

آهنگ رپر های ایرانی را چگونه می توان دانلود کرد؟

هر روزه آهنگ های جدیدی در شمار بسیار بالایی در سبک رپ در سراسر دنیا منتشر می شود. رپر های ایرانی نیز فعالیت چشمگیری در سال های اخیر داشته اند و آهنگ های بسیار زیادی را منتشر کرده اند. آهنگ هایی که هر کدام در سبک های خاصی و به موضوعات مختلف پرداخته است.

هر کدام از رپر های فارسی با توجه به سبک خوانندگی، نوع صدا، موضوع آهنگ و دیگر موارد طرفداران خاص خود را دارند. امروزه آهنگ های بسیار زیادی در سبک رپ در سایت های مختلف برای دانلود وجود دارند. برای دانلود آهنگ رپر های ایرانی کافی است تنها نام آهنگ و یا خواننده را در موتور جستجوی گوگل وارد کرد.

کنسرت رپر های ایرانی

کنسرت رپر های ایرانی

با توجه به فرهنگ عموم کشور ایران، خوانندگان رپ اکثرا برای ادامه فعالیت خود با مشکل و موانع بسیار زیادی روبه رو می شوند. این موانع به قدری زیاد است که حتی آن ها آهنگ های خود را به صورت زیرزمینی تولید و منتشر می کنند. به همین علت است که کمتر کنسرتی از سوی رپر های ایرانی در ایران برگزار می شود. رپر های ایرانی برای برگزاری کنسرت خود در صورتی که به صورت مجاز فعالیت داشته باشند، باید طبق قوانین و ضوابط ایران عمل کنند.

کدام رپر های ایرانی در داخل کشور زندگی می کنند؟

امروزه رپر های زیادی در ایران زندگی می کنند که مشغول به فعالیت در سبک رپ هستند. معمولا رپر هایی که در این سبک وارد عرصه خوانندگی می شوند با انتخاب سبک خوانندگی و موضوعاتی که به آن می پردازند تا حدود بسیار زیادی آینده شغل حرفه ای خود را تعیین می کنند.

اغلب رپر هایی که خارج از قوانین و ضوابط کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت کنند، مجبور به ترک کشور و مهاجرت به سایر کشور ها می شوند. البته رپر های بسیار زیادی هم وجود دارند که اکنون در ایران مشغول به فعالیت هستند. از رپر های ایرانی که در ایران زندگی می کنند می توان به آرمین زارعی، حمید صفت، بهزاد لیتو، یاس و سایر رپر های معروف ایران اشاره کرد.

رپر های دستگیر شده

کدام رپر های ایرانی تا کنون دستگیر شده اند؟

با توجه به نوع محتوای سبک رپ و تا حدودی غیر قانونی بودن این سبک خوانندگی، رپر هایی بوده اند که توسط ماموران امنیتی دستگیر شده اند. از این میان می توان به تتلو، پیشرو، حمید صفت، حسین ابلیس و سایر رپر های معروف ایران اشاره کرد.

سوالات متداول

  1. پرطرفدار ترین خواننده رپ ایرانی چه کسی است؟

    خواننده های رپ به ترتیب نسل هر کدام از طرفداران خاص خود بهره مند می باشند.

  2. کدام یک از رپرهای ایرانی مهاجرت کرده اند؟

    پیشرو، تتلو، عرفان پایدار و زینک جزو چهار رپر معروفی می باشند که از ایران مهاجرت کرده اند.

  3. آیا سبک رپ در ایران مجاز است؟

    نوعی از سبک رپ در ایران مجاز می باشد که طبق قوانین جمهوری اسلامی باشند.

About black

حاصل بیش از 15 سال فعالیت خودم در بازی های کازینویی و پیش بینی ورزشی را در این سایت با شما به اشتراک می گذارم. بدون شک، ترفندها و استراتژی هایی که شخصا از آن ها نتیجه گرفته ام می توانند کمک بزرگی به شما بکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *