سامان ویلسون

بیوگرافی سامان ویلسون و افشاگری رابطه او با ترلان پروانه

سامان ویلسون یکی از رپرهای ایرانی و به اعتقاد برخی پایه گذار رپ گنگ فارسی است. نام او به همراه سروش هیچکس به عنوان اولین کسانی شنیده می شود که رپ را به موسیقی فارسی آوردند و از اولین خوانندگان رپ فارسی شناخته می شوند. او فعالیتش را ابتدا با تاسیس یک گروه رپ با نام زدبازی به همراه مهراد هیدن در لندن آغاز کرد. اما پس از مدتی از این گروه جدا شد و با یک غافلگیری از دنیای موسیقی رپ هم خداحافظی کرد.

این خواننده شناخته شده رپ فارسی 7 سال بعد دوباره فعالیتش را از سر گرفت و تا به امروز بسیار پرکار با دوستانش در گروه زدبازی فعالیت می کند. اگر می خواهید بدانید چرا سامان ویلسون به یکباره از گروه زدبازی و رپ فارسی کناره گیری کرد، با ما همراه باشید.

برای ورود به سایت شرط بندی منتصب به سامان ولیسون، کافی است روی “ورود به وب سایت” موجود در همین مقاله کلیک کنید.

سامان ویلسون کیست؟

سامان ویلسون کیست؟

سامان ویلسون خواننده رپ فارسی است از حدود 25 سال پیش پا به عرصه رپ فارسی گذاشت. در بیوگرافی سامان ویلسون می خوانیم که او در تهران به دنیا آمده است و متولد آذر ماه سال 1364 است. این خواننده رپر در حال حاضر 38 سال سن دارد. او تک فرزند است و دوران کودکی و نوجوانی اش را در شهر تهران گذرانده است، اما پس از آن به همراه خانواده به انگلیس مهاجرت کرده است. اسم اصلی سامان ویلسون همان سامان و فامیلی اش رضا پور است و در دنیای موسیقی با نام سامان ویلسون شناخته می شود.

او در مورد اسم سامان ویلسون گفت که در دوران دبیرستان یک دوست با نام محمد داشته که شبیه یکی از کاراکترهای سریال سیمپسون ها یعنی بارت بوده و همه در مدرسه و بین دوستان به او ممد سیمپسون می گفتند. آن ها به سامان که دوست صمیمی ممد سیمپسون بوده هم نام سامان ویلسون را داده بودند و این نام از همان موقع روی او بوده است.

او اگرچه سال ها پیش برای زندگی به کشور انگلستان و شهر لندن رفته است اما مدتی در ایران زندگی می کرد و در برخی رویدادها مانند اکران فیلم علفزار و یا مراسم مذهبی در سال گذشته دیده شد. 

از علایق این خواننده تماشای فیلم های جنگی، اسلحه و رنگ آبی است. قد سامان ویلسون 177 سانتی متر است و وزنش هم در حدود 70 کیلو است. سامان ویلسون ویکی پدیا به نام خودش ندارد و تنها در ویکی پدیا گروه زدبازی نامش آورده شده است. اطلاعات خوبی در مورد این گروه و اعضای آن در این سایت موجود است.

معروف ترین آهنگ های سامان ویلسون کدامند؟

این خواننده جوان با اینکه مدتی فعالیت را کنار گذاشت، اما پس از بازگشتش با یک آلبوم با تعداد زیادی آهنگ به دنیای رپ و هیپ هاپ بازگشت. او از ابتدا کارش را با گروهی به نام زدبازی آغاز کرد که خودش از پایه گذاران این گروه رپر بود. مهراد هیدن از اولین خوانندگان رپی بود که در این گروه حضور داشت و به تدریج افراد دیگری مثل سهراب ام جی، سیجل، نسیم پاریزه، علیرضا جی جی به این گروه پیوستند. تعدادی از معرف ترین آهنگ های سامان ویلسون و این گروه را در این بخش با هم بررسی می کنیم.

آهنگ آجیلی

این آهنگ از نظر کسانی که سبک موسیقی هیپ هاپ و رپ را دنبال می کنند، از بدترین کارهای این خواننده محسوب می شود. در متن این آهنگ پر از کلمات زشت و بی ادبی است که دیس سامان ویلسون به سایر خواننده های رپ فارسی است. این آهنگ مربوط به سال 1382 و از اولین آهنگ های او و گروه زدبازی محسوب می شود. برخی از کاربران این آهنگ را کپی از یکی از آهنگ های امینم رپر آمریکایی می دانند.

آهنگ صد تا یه غاز

آهنگ دیگری از این خواننده که بیشتر نامش برده می شود، آهنگ صد تا یه غاز است که اتفاقا این هم یک دیس است. البته مخاطب او در این آهنگ که با سهراب ام جی آن را خوانده است مشخص نیست. او در این آهنگ به ثروتمندان حمله می کند و از افرادی که اعتیاد دارند، افرادی که مشروب می خورند و همچنین از افرادی که به عنوان مدل فعالیت می کنند صحبت می کند. اگر می خواهید بدانید مخاطب این آهنگ او چه کسانی هستند می توانید آن را در سایت های دانلود موزیک گوش کنید.

آهنگ اصل کار

یکی از آهنگ های سامان ویلسون که اتفاقا با نام پیج اینستاگرامش هم یکی است، آهنگی با نام اصل کار است. در این آهنگ که بسیار آرام و دانشین است او در مورد خودش و مشکلاتی صحبت می کند که در مسیر خواننده شدن پیش رو داشته است. در این آهنگ سهراب ام جی و یک خواننده رپر زن هم او را همراهی می کنند. به طور کلی او در این آهنگ از خودش و گروه زد بازی تعریف می کند، از عشقش به ایران می گوید و در انتها از خودش به عنوان یک شاهنامه نام می برد.

آهنگ تند نرو

یکی از آهنگ های احساسی سامان ویلسون که گویا آن را برای عشق زندگی اش می خواند، همین آهنگ است. این آهنگ از دختری می گوید که او را ترک کرده است و یک عشق نافرجام را برای او به یادگار گذاشته است. او در این موزیک از بودن با آن دختر می گوید اما در آخر آهنگ متوجه می شود که همه چیز یک خواب و رویا بوده است. 

آهنگ بی تاب

یکی از آهنگ های دیگر سامان ویلسون که مربوط به آلبوم این خواننده به نام بزرگ است، یک آهنگ محبوب در بین طرفداران موسیقی رپ و هیپ هاپ است. او در این موزیک از این می گوید که برای رپر شدن به دنیا آمده است و از منتشر کردن کارهای جدیدش می گوید. او این آلبوم و آهنگ هایش را بعد از چند سالی که در زمینه موسیقی رپ هیچ فعالیتی نداشت، منتشر کرد. سامان ویسلون در این آهنگ از مردمی می گوید که کارشان خوردن، خوابیدن و کار کردن است و می گوید نمی خواهد مانند آن ها زندگی کند و به دنبال چیزهای بیشتری در زندگی اش است.

عکس های سامان ویلسون را در کجا مشاهده کنیم؟

اگر نام این خواننده را در گوگل جستجو کنید، عکس های تکی او و عکس هایی که به همراه دوستان خود گرفته و منتشر شده را می توانید ببینید. همچنین برای دیدن عکس سامان ویلسون می توانید به صفحه اینستاگرام او که در ادامه آیدی آن به شما گفته می شود، مراجعه کنید. او در اینستاگرام خود عکس های زیادی از مکان هایی که به آن ها سفر می کند و عکس هایی به همراه دوستان خود منتشر می کند.

این رپر تا کنون چند آهنگ منتشر کرده است؟

تعداد دقیق آهنگ های سامان ویلسون و گروه زدبازی مشخص نیست، اما می توان او و گروهش را یکی از ربسیار پرکار دانست. سامان ویلسون از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرد و آهنگ هایی با گروه زدبازی منتشر کرد. او 6 سال بعد به دلایلی که در ادامه متوجه خواهید شد، خواندن و فعالیت در زمینه موسیقی را کنار گذاشت.

او در گفتگویی در مورد برگشتش به موسیقی و گروه زدبازی صحبت هایی کرد. سامان گفت که برگشتنش کاملا تصادفی بوده است و اگر چه دوستانش مانند مهراد هیدن را در این مدت ملاقات می کرده اما هیچوقت صحبتی از کار و برگشتش نبوده است. اما یک روز مهراد هیدن از او پرسیده که تصمیمی برای بازگشت به گروه نداری؟ او در آن زمان مشکلاتش رفع شده بود و به فکر راه اندازی یک کار با یک ایده جدید بوده است. او این ایده را با مهراد در میان می گذارد و حتی مقدمات کار هم برای عملی کردن ایده اش را فراهم می کنند. اما مهراد هیدن به او گفته که دلیلی ندارد که تو چون در خوانندگی و رپ موفق شده ای در هر کاری بتوانی موفق شوی. تو قبلا کاری را شروع کردی و به موفقیت های خوبی رسیدی، بیا و همان کار را ادامه بده.

سامان هم در این مورد فکر کرده اما یک شرط داشته و آن هم متفاوت بودن ادامه فعالیتشان با چیزی بوده که قبلا انجام می دادند. او نمی خواست مانند گذشته در ترانه هایش از الفاظ رکیک و فحش یا چیزهایی صحبت کند که دوباره برایش دردساز شوند. همانطور که می دانید آلبوم بزرگ بعد از این ماجرا منتشر می شود و به قول سامان تمیزترین آلبوم رپ است و هیچ لفظی هم در آن آورده نشده است.

پیج اینستاگرام سامان ویلسون چیست؟

اینستاگرام سامان ویلسون aslekar است که در حدود پانصد هزار نفر او را در این شبکه اجتماعی دنبال می کنند. اصل کار نام یکی از آهنگ های سامان ویلسون هم هست و گفته می شود این لقبی است که دوستان سامان به او داده اند. او خودش هم این لقب را خیلی دوست دارد و از طرفدارانش هم می خواهد که او را با این اسم صدا بزنند. او در صفحه اینستاگرام خود عکس های زیادی از خودش و دوستانش منتشر می کند. یکی از پست های او در مورد مصاحبه ‌ی تصویری او در برنامه ” رپتامینوفن ” از پیج اینستاگرام هومن است که در صورت تمایل می توانید این برنامه را در هفت قسمت در پیج هومن سی ای مشاهده کنید.

او در یوتیوب هم یک کانال فعال دارد و با آیدی SamanWilson فعالیت می کند. تعداد سابسکرایب های این کانال کمی بیشتر از 8 هزار نفر است. او تنها یک ویدئو در این کانال دارد و 218 هزار بازدید برایش داشته است. او تقریبا یک سال پیش این کانال را راه اندازی کرده است و ویدئویی که در آن مشاهده می کنید، در حدود دو ساعت و مربوط به مصاحبه او با رپتامینوفن است. پیج سامان ویلسون تلگرام هم موجود است که در صورت تمایل می توانید برای دنبال کردن کارهای او به آن مراجعه کنید.

آیا سامان ویلسون تا کنون کنسرتی هم برگزار کرده است؟

سامان ویلسون یکی از اعضای گروه زدبازی است و به جز چند سالی که در عرصه موسیقی رپ فعالیت نداشت، در تمام سال ها با گروه زدبازی فعالیت می کرد. او به همراه این گروه کنسرت های زیادی در مناطق مختلف دنیا مثل کلن، استانبول و دیگر شهرهای مطرح برگزار کرده است.

درآمد سامان ویلسون چقدر است؟

دقیقا مشخص نیست که او چه مقدار از کارش درآمد کسب می کند. گفته می شود که شغل پدر سامان ویلسون از مشاغل پردرآمد است و او بسیار پولدار است و سامان برای خواننده شدن هم از پول او استفاده کرده است. برخی می گویند او اصلا استعدادی در خوانندگی ندارد و فقط به واسطه پولداری اش توانسته وارد این حرفه شود. او از پیش فروش آهنگ هایش و برگزاری کنسرت در نقاط مختلف دنیا درآمد کسب می کند.

او مدتی به تبلیغات سایت بازی انفجار مشغول بود، همی موضوع حواشی زیادی را برای او ایجاد کرده بود، با این حال به نظر از این طریق کسب درآمد نیز می کرد.

آلبوم های سامان ویلسون

آلبوم های سامان ویلسون کدامند؟

سامان از سال 1380 با راه اندازی گروه زدبازی در لندن کارش را آغاز کرد، اما 6 سال بعد به صورت غیرمنتظره ای این گروه را ترک کرد و از موسیقی هم خداحافظی کرد. او دلیل خداحافظی اش را مشکلات شخصی و خانوادگی اعلام کرد، اما در این مورد توضیح بیشتری نداد. در سال 1393 بود که اخباری در مورد بازگشت این پایه گذار رپ فارسی منتشر می شد که این اخبار با انتشار یک پست در اینستاگرام این خواننده تائید شد. اما او بازگشتش به عرصه موسیقی رپ فارسی را با اولین آلبومش آغاز کرد.

اولین آلبوم این خواننده ” بزرگ ” نام داشت که در آن خوانندگان دیگری هم با سامان همکاری داشتند. یکی از این خوانندگان مهراد هیدن بود که تقریبا در تمام آهنگ ها صدایش شنیده می شد. اما برخی دیگر از خوانندگان رپ فارسی هم به عنوان مهمان در این آلبوم حضور داشتند که نام هایی چون سهراب ام جی، آرش دارا، تارا صلاحی، کیارش و سیامک بودند.

آلبوم دیگر گروه زدبازی، زاخار نامه است که قبل از این آلبوم توسط گروه زدبازی که او هم زمانی عضو اصلی آن بود، منتشر شد. این آلبوم در سال 1391 منتشر شد و سامان ویلسون آن زمان در گروه زدبازی نبود و اصلا در زمینه موسیقی فعالیت نداشت. یکی از آهنگ های این آلبوم تهران مال منه بود که در بین طرفداران او به خصوص تهرانی ها با استقبال خوبی مواجه شد. در این آلبوم دیگر خوانندگان زدبازی مانند سیجل، مهراد هیدن، سهراب ام جی، علیرضا جی جی و نسیم به عنوان خواننده اصلی حضور داشتند. خوانندگان رپر دیگری مانند بهزاد لیتو و سروش هیچکس هم به عنوان خواننده مهمان در برخی آهنگ ها صدایشان شنیده می شد.

همسر سامان ویلسون کیست؟

به طور کلی این خواننده تا به امروز اطلاعاتی در مورد روابط خصوصی و دوست دخترهایش منتشر نکرده است. تا به امروز هم خبری از ازدواجش منتشر نشده است و اینطور به نظر می رسد که او مجرد است.

این رپر فعالیت خود را از چه سالی آغاز کرد؟

سامان ویلسون در سال 1380 و با تاسیس گروهی با نام زدبازی فعالیتش را آغاز کرد، او یکی از پایه گذاران رپ فارسی محسوب می شود. گروه زد بازی یکی از گروه های قدیمی است که آهنگ هایی با سبک رپ و هیپ هاپ اجرا می کردند. او در ابتدای فعالیتش با مهراد هیدن در این گروه همکاری می کرد و به تدریج خوانندگان دیگری به گروه آن ها اضافه شدند. او مدتی بعد و در سال 1386 به دلایلی از گروه زدبازی و به طور کلی از دنیای موسیقی کناره گیری کرد.

سامان ویلسون در مورد جدایی اش از موزیک رپ گفت که آنقدر مشکلات و مسائل داشته و استرس زیادی روی او و خانواده اش بوده است. او می گوید که قصد خروج از کشور را داشته اما در فرودگاه او را دستگیر می کنند و به او می گویند ممنوع الخروج است.

برای او پرونده ای درست شده بود و در آن او را متهم به تشویق به فساد و ترویج فرهنگ غربی کرده بودند. همین اتهامات باعث ممنوع الخروج شدن او شده بود. مسئله این نبود که به او بگویند تو نمی توانی بخوانی یا باید رضایت بدهی، بلکه این اتهامات ممکن بود که او را به چند سال زندان بیندازد و اصلا در آن زمان به فکر فعالیت در زمینه موسیقی نبوده است. او چهار سال درگیر این قضیه بوده و هرچند بابت این اتهامات به زندان نرفته اما چهار سال حکم زندان تعلیقی دارد.

آهنگ های این رپر را چگونه دانلود کنیم؟

در صورتی که می خواهید آهنگ های این خواننده و گروه معروفش زدبازی را دانلود کنید، کافی است در گوگل به جستجوی سایت هایی باشید که در زمینه دانلود موزیک فعالیت می کنند. شما در این سایت ها می توانید با جستجوی خواننده مورد نظر یا آهنگ مورد نظر به راحتی به آن دست پیدا کنید و حتی قبل از دانلود، ابتدا آن آهنگ را گوش کنید. برای شنیدن آهنگ های او همچنین می توانید به برنامه هایی مانند کلاب هاوس، اسپاتیفای یا ساندکلاد مراجعه کنید.

این رپر با کدام خواننده ها همکاری کرده است؟

به جز خوانندگان اصلی گروه زدبازی که مهراد هیدن و سهراب ام جی بودند و خوانندگانی که مدتی در این گروه فعال بودند مانند سیجل و نسیم پاریزه او با رپرهای دیگری همکاری هایی داشته است. مثلا او در آلبوم بزرگ از چند خواننده رپ به نام آرش دارا، تارا صلاحی، کیارش و سیامک به عنوان مهمان دعوت کرده بود.

او با وجود اینکه در سال های اخیر مشکلات زیادی با سروش هیچکس داشت، اما همکاری هایی با او داشته است. او در مورد مشکلاتش با هیچکس گفت که پس از تمام شدن ماجرای ممنوع الخروجی اش به لندن می رود و آنجا هیچکس و حسین تهی را می بیند. بعد از این دیدار آن ها معاشرت زیادی با هم داشتند و حتی در یک آهنگ در آلبوم زاخارنامه هم هیچکس حضور داشته است.

مدتی بعد سهراب ام جی که دوست صمیمی و به قول خود سامان برادر او است، پدر می شود. سهراب به مناطق مرزی ایران می رود اما هیچکس از او انتقاد می کند که چرا از مسایل این مردم در آهنگ هایت نمی گویی اما به این مناطق سفر می کنی و عکس می گیری. همین انتقاد هیچکس موجب می شود که کاربران فضای مجازی فحش هایی به سهراب و خانواده اش بدهند. سامان از این بابت خیلی ناراحت می شود و به هیچکس می گوید که تو نون و نمک ما را خوردی چرا این کار را با سهراب کردی؟ این دشمنی از همانجا شروع می شود و سامان ویلسون در جایی گفت: ” هیچکس به من حسودی می کند چون نمی تواند به ایران برگردد و من می توانم. او مدت هاست که می خواهد یک آلبوم منتشر کند اما نمی تواند و من آلبوم با کیفیت بزرگ را منتشر کردم. هیچکس دیگر برایم مهم نیست و نمی خواهم رابطه ای با او داشته باشم. “

دیس های ویلسون

دیس های ویلسون

یکی از دیس های این خواننده آهنگی به نام عروس است که خطاب به عرفان پایدار، خواننده رپر و پایه گذار گروه پایدار منتشر کرده است. هر چند این دو در نوجوانی با هم دوست بودند اما در جوانی اختلاف نظرهایی با هم داشتند که در قالب موسیقی رپ و دیس و دیس بک آن ها را نشان می دهند. در این آهنگ سامان ویلسون عرفان پایدار را مسخره می کند که مانند عروس ها موهایش را می بندد و می گوید که احتمالا لاک هم می زنی.

دیس سامان ویلسون به پیشرو آهنگی بود که در آن از کلمات رکیک و فحش های زیادی استفاده شد. این دیس با یک دیس بک از طرف پیشرو با همکاری شایان آسفالت پاسخ داده شد که نام آن ” شوگر ددی ” بود. این دو نفر این دیس بک را به عنوان کادوی روز تولد سامان ویلسون در همان روز منتشر کردند. آن ها دیس بک دیگری تحت عنوان ” اثر منفی ” هم به سامان داشتند.

یکی از دیس های عجیب این خواننده به گروه زدبازی بود که می توان گفت تقریبا منحل شده است. یکی از اولین کسانی که از این گروه جدا شد سیجل بود. او با انتشار آهنگ “دوباره زاده می شم” اعلام کرد که دیگر با مهراد هیدن، سامان ویسلون و سهراب ام جی همکاری ندارد. ویلسون در یک ویدئو اعلام کرد که می خواهد دیس آجیلی دو را منتشر کند. او در یک ترک کل گروه زدبازی را دیس کرد و در یک ویدئو که در یوتیوب موجود است به بچه های این گروه و کل خوانندگان رپر فارسی توهین کرد. او گفت نه من و نه هیچکدام از رپرهای فارسی به درد نمی خورند.

سوالات متداول

  1. آیا سامان ویلسون ازدواج کرده است؟

    سامان ویلسون در مورد زندگی شخصی و روابطش صحبت نمی کند اما به نظر می رسد که هنوز ازدواج نکرده باشد.

  2. اسم واقعی سامان ویلسون چیست؟

    نام اصلی او همان سامان است اما نام خانوادگی اش رضا پور است، اما اسم سامان ویلسون را از کلاس سوم دبیرستان با خودش دارد.

  3. سامان ویلسون چند سال دارد؟

    این خواننده شناخته شده رپ فارسی متولد 1364 است و در حال حاضر 38 سال سن دارد.

About black

حاصل بیش از 15 سال فعالیت خودم در بازی های کازینویی و پیش بینی ورزشی را در این سایت با شما به اشتراک می گذارم. بدون شک، ترفندها و استراتژی هایی که شخصا از آن ها نتیجه گرفته ام می توانند کمک بزرگی به شما بکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *