بهرام نورایی

بیوگرافی بهرام نورایی اعتبار رپ فارس

بهرام نورایی از جمله رپر های ایرانی است که امروزه در میان نسل جوان و علاقه مندان به این سبک از موسیقی بسیار پرطرفدار می باشد. این خواننده جوان توانسته با اجرای آهنگ های بسیار پر معنا و پر انرژی با نگرشی اعتراضی و انتقادی با نسل جوان ارتباط بسیار مطلوب و قوی برقرار سازد.

اغلب علاقه مندان به عرصه موسیقی، دوست دارند تا با این خواننده و با سبک وی آشنا گردند که در این مقاله ما به همین موضوع می پردازیم. برای اطلاعات بیشتر به Bahram Nouraei wikipedia مراجعه کنید.

فهرست مقاله مخفی کردن فهرست
زندگینامه بهرام نورایی

زندگینامه بهرام نورایی

بهرام نورایی از رپرهای نسل یک در نیمه اردیبهشت ماه ۱۳۶۷ در شهر تهران دیده به جهان گشود. طبق گفته های خود، وی در خانواده ای متوسط به دنیا آمده و نیز دارای پنج خواهر و برادر می باشد. در تمام دوران نوجوانی در کنار پدرش به کارهای مختلفی پرداخته تا بتواند کمک خرج خانواده باشد. حرفه پدری وی فروش انواع میوه بر روی وانت بوده که بهرام نیز به وی کمک کرده است.

طبق گفته خودش فعالیت های موسیقی او باعث شده تا اوضاع مالی بهتری داشته باشند و از طبقه ضعیف جامعه به طبقه متوسط ارتقا یابند. با این وجود به دنبال علاقه ای که از نوجوانی در وجودش قرار داشته، رفته و همیشه در تلاش بوده تا به آن برسد.

او دست از همت برای رسیدن به مقصودش بر نداشته تا اینکه در سن ۱۴ سالگی اولین اثر هنری خود را اجرا نموده و از طریق ترک های خانگی آن را تکثیر و پخش کرده است که در این امر بسیار موفق بوده هر چند که از لحاظ کیفی در سطح مناسبی قرار نداشته است.

وی از نام بهرام در عرصه هنر موسیقی خود بهره برده و بیشتر در سبک رپ و هیپ هاپ فعالیت می‌ کند. او را از خوانندگان و هنرمندان بسیار برجسته و به نام موسیقی زیرزمینی در ایران دانسته ‌اند که در اندک زمانی پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی نموده است.

از او به عنوان پنجاه نفر اول موثر در فرهنگ اصیل خاورمیانه یاد کرده ‌اند که در سال ۲۰۱۲ نیز مجله هاف پست آمریکا آن را به ثبت رسانده است. معمولا خواننده های زیر زمینی بیشتر به مفاهیم دفاعی از مظلوم و انتقاد از جور زمانه می پردازند و در این حوزه فعالیت می کنند.

در حال حاضر این خواننده مطرح ایرانی در رشته تحصیلی مرتبط با موسیقی در دانشگاه معروف استکلهم ادامه تحصیل داده و به دنبال اخذ مدرک فوق لیسانس در این زمینه است. بهرام بیشتر از مفاهیم و مضامین سیاسی و اجتماعی در سبک موسیقی خود استفاده می‌ کند و تا حدود زیادی در رساندن این مفاهیم به شنوندگان آثار خود موفق بوده است.

آغاز و ابتدای فعالیت هنری این هنرمند به سال ۸۵ بر می ‌گردد که به صورت کاملاً حرفه ای آن را استارت زده است. او معمولاً ساز های ایرانی را در آثار خود به کار می برد که بیشتر از تار، سه تار، دف، فلوت، نی و غیره می باشند.

استفاده از این آلات موسیقی بر دل و جان هر شنونده‌ ای از سنتی تا مدرن نشسته و باعث شده تا روز به روز طرفداران بیشتری را به این سبک هنری جلب نماید. سبک رپ به گونه ای که با ایما و اشاره یا همان کنایه به توصیف وقایع اجتماعی و سیاسی می پردازد به همین دلیل مورد توجه و تمرکز بسیاری از افراد به ویژه نسل جوان که با سنت ها تا حدودی موافق نیستند، قرار گرفته است.

این رپر معروف ایرانی از استعداد بالایی در زمینه بیان مضامین انتقادی داشته تا جایی که پس از انتشار اولین آهنگ خود یعنی نامه ای به رئیس جمهور بازداشت گردیده و باعث شده تغییرات فاحشی در روند زندگی هنری وی به وجود آید.

از آنجا که مفهوم آهنگ های بهرام نورایی انتقادی سیاسی است محتوای آن غمگین بوده و کمتر در حوزه آهنگ های شاد و عاشقانه فعالیت کرده است و بیشتر به درد جامعه و بشریت می پردازد. همواره برای درک و فهمیدن مضامین آهنگ های بهرام نورایی باید چند دفعه با دقت آن ها را گوش کرد تا موشکافانه به آنچه که در پی آن نهفته است، پی برد.

بیشتر دغدغه بهرام بیان مسائل اجتماعی است که جامعه با آن درگیر است و بسیاری از افراد از آن رنج می برند. وی در یکی از آهنگ های خود به تناقض بین دین و سنت اشاره کرده که در ابتدا بسیار صریح به سنت اشاره می کند‌ و سپس با افکار مدرن و جدید خود اما آن را نقض کرده و به آزاد منشی می طلبند.

از بهرام نورایی با عنوان اعتبار رپ فارسی یاد می کند ولی از نظر شخص بهرام کلمه یاغی بیشتر با روحیات و افکار وی همخوانی دارد. او می گوید معنای کلمه یاغی به عنوان سرکش بیشتر با فعالیت های وی سازگار دارد.

دین بهرام نورایی انسانیت می باشد وی معتقد است که بهترین و برترین دین انسانیت است که عاری از هر گونه وعده و وعید و احکام دست و پا بسته می باشد. او به آزادی بیان و نیز آزاد مردی عقیده ای وافر دارد و در رسیدن به این اعتقاد و افکار از هیچ کوششی دریغ نکرده است.

بهترین و جذاب ترین آهنگ های بهرام نورایی کدامند؟

لازم به ذکر است که بدانید بهرام نورایی از سال ۱۳۸۶ و از منتشر شدن آهنگ بسیار معروفش یعنی نامه ای به رئیس جمهور که همزمان با دوران ریاست جمهوری آقای محمود احمدی نژاد بود، شناخته شد این آهنگ یکی از بهترین آهنگ های بهرام نورایی بوده که توانسته به خوبی تمام مشکلات و انتقادات زندگی اجتماعی مردم جامعه را در آن زمان بیان نماید.

هر چند که مشکلات زیادی را برای او به همراه داشته است. بهرام در اوج جوانی و سن بیست سالگی پس از پخش و انتشار این آهنگ اعتراضی به مدت چند روز در زندان اوین بازداشت گردیده که پس از تفهیم اتهام با قرار وثیقه آزاد می شود.

از سایر آهنگ های مطرح و معروف این هنرمند پرطرفدار می توان به موارد زیر اشاره کرد که بیشترین میزان شنونده و طرفدار را توانسته از آن خود نماید.

۲۴ ساعته

آهنگ معروف دیگر این خواننده است که برای اولین بار توسط شرکت دیوار رکوردز منتشر گردید و بهرام را به شهرت رساند. نا گفته نماند که پس از جریان زندانی شدن وی اعضای این شرکت با رفع اتهام از خود با بهرام قطع همکاری نموده و از وی اعلام برائت کرده اند.

اینجا ایرانه

آهنگ دیگری است که موضوع آن مرتبط با شیوه زندگی در ایران است که باید چندین بار آن را به خوبی گوش دهید تا من مقصود اصلی خواننده آن پی ببرید. در این آهنگ شما می توانید با تک تک مسائل اجتماعی و فرهنگی در داخل کشور و مشکلات پیرامون آن آشنا شوید.

سکوت

این اثر در سال ۱۳۸۹ منتشر شد که بسیار مورد توجه طرفداران و علاقه مندان به سبک رپ قرار گرفت که پس از سه سال دوری این خواننده از عرصه موسیقی منتشر شد.

وصیت نامه بهرام نورایی

یکی دیگر از آثار رپ فارسی است که جنبه انتقادی و اعتراضی داشته و هیچ وقت به انتشار نرسید و پخش نشد بنابراین بسیاری از منتقدان آن را پایان فعالیت هنری بهرام می دانستند ولی بعد از چند وقت آلبوم اشتباه خوب منتشر شد.

اشتباه خوب

سبب شد تا بهرام از شهرت باورنکردنی برخوردار شود. البته ناگفته نماند که نام این آهنگ بر روی آلبومی با ۱۶ ترک وجود دارد که تقریباً با یکدیگر ارتباط زنجیره واری دارد. این آهنگ از لحاظ مفهومی با سایر آهنگ های پس و پیش از خود ارتباط مستقیمی دارد.

بشنو

این آهنگ نیز مانند سایر آثار هنری بهرام بوده با این تفاوت که با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ساخته و منتشر شده است.

گذار

جزء جدیدترین آثار وی است که محتوای سیاسی و البته اجتماعی داشته است که روزگار امروز مردم جامعه ایران را به خوبی بدون کم و کاست بیان می کند.

لمس

برای اینکه بتوانید به مفهوم این اثر پی ببرید باید شناخت کامل از این رپر داشته باشید تا بتوانید این اثر زیبا و منحصر به فرد را مفهومی درک نماید.

عکس های بهرام نورایی را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های بهرام نورایی را در کجا مشاهده کنیم؟

این رپر عکس های خود را در صفحه رسمی اینستاگرامش منتشر کرده است که علاقه مندان می توانند به خوبی به آن دسترسی داشته باشند. همچنین علاقمندان می ‌توانند با سرچ نام این هنرمند در گوگل به عکس های هنری و شخصی او دست یابند که تنها با یک کلیک، وب سایت های معتبر اقدام به ارائه عکس های مرتبط با وی کرده اند که قابل این مشاهده است.

از آنجا که بهرام نورایی حوزه فعالیتش به اجرای آهنگ ها ختم نمی شود و در زمینه آهنگ سازی و شعر سرایی نیز دارای مهارت است شما می توانید با سرچ عناوین مختلف عکس های مرتبط با وی را بیابید و ملاحظه کنید. البته ناگفته نماند که می توانید از انواع نرم افزار های مخصوص عکس در این زمینه نیز استفاده کنید.

آدرس صفحه رسمی بهرام نورایی در اینستاگرام چیست؟

در حال حاضر بهرام نورایی اینستا فعالیت بسیاری دارد که خود آن را مدیریت کرده و بیشتر به معرفی آهنگ ها و زمان انتشار آن می پردازد. همچنین این رپر دارای پیج اصلی بوده که شما با جستجوی نام این خواننده با حروف انگلیسی در اینستاگرام می توانید به صفحه شخصی وی دست یابید.

لازم به ذکر است که بهرام در سایر شبکه های اجتماعی نیز دارای پیش بوده و فعالیت گسترده داشته و تنها به اینستاگرام ختم نمی شود. در صفحه اینستاگرامی این هنرمند شما تعدادی زیادی فالوور ملاحظه می کنید و پست های فراوانی را می بینید که با کمال دقت و جذابیت درج شده ‌اند.

علاقه‌ مندان می‌ توانند آدرس اینستاگرام بهرام نورایی را از طریق سایت های مختلف به دست آورند و فعالیت های هنری ‌اش را دنبال کنند. شایان ذکر است که پیج رسمی این هنرمند دارای تیک آبی به منزله تایید آن از سوی اینستاگرام بوده و افراد می توانند به راحتی نمونه فیک آن را تشخیص دهند و دنبال کننده این هنرمند باشند.

این رپر کنسرتی هم برگزار کرده است؟

در حال حاضر این خواننده رپ در مورد اجرای کنسرت اظهار نظر نکرده و از آنجایی که در ایران به دلیل عدم داشتن مجوز و نیز مشکلات امنیتی مجاز به اجرای کنسرت نبوده نمی‌ توان گفت که در خارج از کشور این روند ادامه داشته باشد. قطعاً این هنرمند برای کسب درآمد و نیز افزایش طرفداران خود به دنبال اجرای کنسرت خواهد بود که در زمان خود از قبل برنامه آن را اعلام خواهد کرد.

بهرام نورایی با کدام رپر ها همکاری کرده است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت وی از وجود پر فضل و پر دانش رپر های دیگری همچون رضا پیشرو، عرفان و غیره بسیار بهره جسته تا بتواند در عرصه رپ فارسی به موفقیت های بی‌ شماری دست یابد. او از خط مشی متفاوت در این حوزه استفاده کرده است و همواره در تلاش بوده تا بتواند سایر رپر ها را با یکدیگر متحد سازد.

همچنین وی از مهدیار آقاجانی، اشکان موسوی و غیره در خلق آثار بی بدیع بهره بسیار برده و از آنها برای آهنگسازی بسیاری از آثار خود نهایت استفاده را نموده است. همکاری بهرام با سایر هنرمندان سبب شده تا ضمن افزایش اطلاعات، سطح کیفیت و اجرای آهنگ های وی بالا رود و مخاطب بیشتری را جذب این سبک از موسیقی نماید.

این رپر کجا زندگی می کند؟

در حال حاضر بهرام نورایی در سوئد زندگی می کند. این رپر پس از زندانی شدن در اوین و بیشتر شدن فشار های نیروی امنیتی داخلی به علت نداشتن مجوز و نیز منتشر نمودن آثار سیاسی به ویژه آهنگ نامه ای به رئیس جمهور و اینجا ایرانه در آذر ماه ۱۳۹۸ از کشور خارج شد و ساکن کشور سوئد گردید.

ایشان در سوئد به ادامه فعالیت های خود در حوزه موسیقی زیرزمینی پرداخته و در کنار آن نیز به ادامه تحصیل در این رشته پرداخته است و همواره به دنبال کسب مدارج بالاتر در این زمینه است. وی هم اکنون در کنار پدر، مادر، خواهر و برادرش در این کشور زندگی می کند و علاوه بر تحصیل در عرصه موسیقی نیز فعالیت گسترده ای دارد و برادرش نیز در این حوزه فعالیت های بسیاری دارد.

همسر بهرام نورایی کیست؟

ستاره ملک زاده با اسم مستعار هنری غوغا در نیمه اول سال ۱۳۶۸ در تهران به دنیا آمده که خود جز ترانه سرا ها و رپر های مشهور فارسی زبان است، همسر بهرام نورایی بوده که در حال حاضر در کشور سوئد زندگی می کند. وی در گذشته با بهرام همکاری های مختلفی در زمینه سرودن شعر، آهنگ سازی و هم خوانی داشته است.

غوغا نیز همانند همسرش در دفاع از حقوق زنانه جامعه خود می پردازد و در میان اشعار و اجرای آهنگ های خود به صراحت از این قشر دفاع می کند و به دنبال آزادی خواهی آنها می باشد. به همین دلیل وی نیز جز خوانندگان زیر زمینی به شمار می رود که از دید قدرتمندان کشور به مخالفت با سنت ها و فرهنگ ها پرداخته و از این رو با محدودیت بسیار همراه می باشد.

در حال حاضر با وجود افکار و عقاید آزادی خواهان این روزها کل کل غوغا با علی کریمی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران جز پست های پر بازدید بوده که بیشتر زمینه انتقادی و اعتراضی دارد. و بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

آهنگ های بهرام نورایی را چگونه دانلود کنیم؟

آهنگ های بهرام نورایی را چگونه دانلود کنیم؟

برای دانلود آهنگ معروف بهرام نورایی شما می توانید از بسیاری از سایت های معتبر کمک بگیرید و آن را با بهترین کیفیت دانلود نمایید و نهایت لذت را ببرید. تمامی آهنگ های خوانده و اجرا شده توسط این خواننده در این سایت ها وجود دارد که شما با گوش کردن دقیق می توانید به خوبی به مضامین آن پی برد بر با افکار و عقاید این هنرمند اجتماعی با خوبی آشنا شوید.

ناگفته نماند که شما می توانید متن این آهنگ ها را نیز ملاحظه نموده و همزمان با گوش کردن آن و داشتن متن متوجه منظور و نیز درک مفاهیم اعتراضی و انتقادی وی شوید.

چگونه می توان به موزیک ویدیوهای این رپر دسترسی داشت؟

بسیاری از علاقه مندان این رپر به دنبال مشاهده موزیک ویدیوهای خاص و ارزشمند هستند بنابراین پیشنهاد می کنیم تا به اینستاگرام بهرام نورایی مراجعه کنند که در آن قادر خواهند بود کلیپ های زیبا و جذابی از این خواننده را مشاهده نمایند. همچنین شما به راحتی می توانید در انواع و اقسام شبکه های اجتماعی به دیدن موزیک ویدیو های این هنرمند بپردازید و از دیدن آن لذت ببرید.

در حال حاضر یکی از فعالیت های این هنرمند قرار دادن موزیک ویدیو هایی با کیفیت بی نظیر و منحصر به فرد بر روی سایت های مختلف و نرم افزار های متعدد است تا بیشتر مخاطبان خاص بتوانند به راحتی آن را دانلود و استفاده نمایند.

بهرام نورایی چه حاشیه هایی داشته است؟

بهرام نورایی چه حاشیه هایی داشته است؟

خودکشی بهرام نورایی یکی از حاشیه های زندگی به شمار می رود که دارای انگیزه مشخصی نبوده و به گفته وی بیشتر جنبه تجربی داشته است. این عمل در نهایت موفق نبوده و باعث شده زندگی وی جریان داشته باشد تا جایی که در یکی از ترک های خود به این موضوع به صراحت اشاره می ‌کند.

از دیگر حاشیه های زندگی این هنرمند می توان به داشتن دوست دختران بسیار اشاره کرد که باعث شده عقیده به ازدواج رسمی نداشته و بیشتر تمایل به ازدواج سفید داشته باشد. وی معتقد است که برای داشتن ارتباط با جنس مخالف نیاز به ازدواج رسمی نیست.

منابع درآمد بهرام نورایی کدامند؟

منبع درآمد بهرام نورایی شبکه های اجتماعی همچون یوتیوب، اینستاگرام، کلاب هاوس و نیز انتشار آلبوم های هنریش می ‌باشند که می توان گفت درآمد زایی بسیاری برای وی به دنبال دارد. به عنوان مثال با گذاردن پست جنجالی در یوتیوب و کسب ۳۰هزار لایک توانسته به درآمد هنگفتی برسد.

همچنین وی به دلیل شهرت در اینستاگرام توانسته به راحتی فالوور جذب نماید و با کار بلاگری به درآمد برسد و از آنجا که مورد توجه نسل جوان قرار گرفته بنابراین روز به روز بر میزان فالوور و در نهایت درآمدش افزوده می گردد.

بهرام نورایی اکنون آلبومی هم منتشر کرده است؟

بهرام نورایی پس از چهار آلبوم مشهورش اقدام به تولید چند آلبوم دیگر نموده و به انتشار رسانده است. وی در حال حاضر در حال اجرا و ضبط آلبوم جدیدی می باشد که از نام و زمان انتشار آن، اطلاعاتی در دسترس نمی باشد.

سوالات متداول

 1. بهرام نورایی به طور جدی از چه سالی پا به عرصه موسیقی گذاشت؟

  از سال ۱۳۸۵ با آهنگ نامه ای به رئیس جمهور فعالیتش را آغاز کرد.

 2. معروف ترین آهنگ های بهرام نورایی کدامند؟

  نامه ای به رئیس جمهور، ۲۴ ساعته، سکوت، وصیّت نامه، لمس، گذار و غیره می باشند که طرفداران زیادی دارند.

 3. کدام آهنگ ساخته شده توسط بهرام نورایی مورد علاقه خودش نیز می باشند؟

  به تشکر از مادرم، برقص با من بسیار علاقه دارد.

 4. تعداد آلبوم های منتشر شده توسط بهرام نورایی چند تا است؟

  چهار آلبوم رسمی که کار ضبط آن در استودیو های حرفه ای صورت گرفته است.

 5. اولین آلبوم بهرام نورایی چه نام دارد و در چه سالی منتشر شده است؟

  ۲۴ ساعته و در سال ۱۳۸۷ منتشر و پخش گردید.

About black

حاصل بیش از 15 سال فعالیت خودم در بازی های کازینویی و پیش بینی ورزشی را در این سایت با شما به اشتراک می گذارم. بدون شک، ترفندها و استراتژی هایی که شخصا از آن ها نتیجه گرفته ام می توانند کمک بزرگی به شما بکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *