رپر های نسل یک

اسم رپر های نسل یک به همراه بررسی کارنامه هنری آن ها

در ادامه قرار است به معرفی رپرهای نسل یک مشغول شویم. در حوزه موسیقی سبک های مختلفی وجود دارد که خوانندگان با توجه به استعداد خود در این سبک ها فعالیت می کنند. رپ یکی از سبک های موسیقی پرطرفدار در کشور های خارجی، در سال های گذشته به کشور ایران وارد شد و برخی از خوانندگان جوان فعالیت خود را در این سبک از موسیقی آغاز کردند. افرادی که در این سبک از موسیقی و در کشور ایران فعالیت می کنند به چند نسل دسته بندی می شوند و هم اکنون رپر های نسل جدید به عنوان رپر های نسل ۴ فعالیت خود را آغاز کرده‌ اند و قدیمی ترین آن ها به عنوان رپر های نسل یک شناخته شده اند.

افراد ایرانی که در موسیقی رپ فعالیت می کنند در چهار نسل قرار گرفته‌ اند که رپر های نسل ۴ و۳ به عنوان رپر های نسل جدید شناخته می شوند که برخی از آن‌ ها استعداد خوبی را هم برای فعالیت در این سبک از موسیقی دارند و حمایت برخی از رپر های بزرگ را هم برای خود به دست آورده اند. با این وجود که برخی از این رپر های نسل جدید استعداد خوبی را برای فعالیت در سبک موسیقی را دارند اما باز هم نمی توانند به سادگی به استعداد و محبوبیت رپر های نسل اول دست پیدا کنند. در ادامه این مقاله فعالیت های این خوانندگان فعال در موسیقی رپ بررسی می‌ شود که شما می توانید آن ها را مطالعه کنید.

رپر های نسل یک کدامند؟

رپر های نسل یک به عنوان پیشگامان اولیه در این سبک از موسیقی شناخته می شوند که قبل از آن ها افرادی در این حوزه فعالیت حرفه ای نمی‌ کردند و این افراد باعث شدند که این سبک از موسیقی در کشور ایران پر طرفدار شود. رپر های نسل اول با گذشت زمان استعداد خود را در این سبک پرورش داده‌ اند به گونه‌ ای که آن ها هم اکنون به عنوان خوانندگان حرفه‌ ای و فعال شناخته می شوند. فعالیت آن ها در این حوزه با مشکلات فراوانی روبرو بود و برخی از آن ها با وجود پشت سر گذاشتن چنین مشکلاتی حمایت گسترده ای را هم دریافت کرده اند.

رپر های نسل اول ایران با سختی های فراوانی روبرو بوده‌ اند به گونه ای که برخی از آن ها نتوانستند چنین سختی‌ هایی را تحمل کنند و از ادامه این راه انصراف داده‌ اند اما برخی از رپر هایی که در این راه مانده اند هم اکنون به رپر های بزرگ ایرانی تبدیل شده اند. دسته بندی رپر های فارسی باعث شده که در میان این نسل ها درگیری هایی به وجود بیاید. در کنار این که در میان رپر های نسل جدید درگیری های بسیاری وجود دارد اما کمتر کسی از این خوانندگان می تواند به رپر های نسل اول شکایتی را داشته باشند.

در لیست رپر های نسل اول نام رپر های با استعدادی دیده شده که آن ها به عنوان رپر های نسل یک فعالیت گسترده ای را در این سبک از موسیقی داشته‌ اند و باعث شدند که رپ هم به عنوان یکی از سبک های موسیقی پرطرفدار در کشور ایران شناخته شود. از خوانندگانی که لقب رپر های نسل اول را برای خود دارند می توانیم به یاس و هیچکس و رضا پیشرو و بهرام نورایی و… اشاره کنیم. در کنار این افراد خوانندگان دیگری هم در این حوزه فعالیت می کردند اما برخی از آن ها با وجود سختی های فراوانی که به وجود آمده بود از ادامه این راه منصرف شدند.

هیچکس

در لیست اسامی رپر های نسل اول نام سروش لشکری هم دیده می‌ شود که به نظر می رسد او به عنوان اولین رپر ایرانی فعالیت خود را از دهه 70 آغاز کرده بود. این خواننده در مصاحبه‌ هایش به این موضوع اشاره کرده که در ابتدا موزیک های خوانندگان خارجی را ترجمه می کرد اما بعد از آن شروع به نوشتن آهنگ های خود کرد.

سامان ویلسون

سامان ویلسون به همراه خوانندگان دیگری گروه زدبازی را تاسیس کرده بود که در همان اوایل فعالیت خود در این گروه، به محبوبیت خوبی دست پیدا کرد. بعد از مدتی که سامان از حوزه موسیقی دور شد و بعد از چند سال که دوباره فعالیت هایش را آغاز کرد بسیاری از طرفدارانش را از دست داد زیرا نتوانسته بود به خوبی گذشته عمل کند.

مهراد هیدن

مهراد هیدن

مهراد مستوفی راد که با نام مهراد هیدن شناخته می‌ شود در گروه رپ زدبازی فعالیت گسترده ای را دارد و با وجود فعالیت‌ های خود محبوبیت خوبی را برای خود بدست آورده است و آهنگ های تکی و گروهی بسیاری را به اشتراک می گذارد.

یاس

یکی از رپر های نسل یک با نام یاس شناخته می شود که او در ابتدا فعالیت های خود را در کشور ایران به عنوان یک خواننده زیر زمینی آغاز کرده بود. این خواننده از همان ابتدا هم حمایت گسترده ای را از سمت طرفدارانش دریافت کرده بود.

حسین ابلیس

حسین ابلیس که نام اصلی او حسین رحمتی است فعالیت گسترده ای را در این سبک از موسیقی دارد و با آهنگ های سیاسی خود توانسته توجه بسیاری از طرفدارانش را به سمت خود جلب کند.

سهراب ام جی

سهراب ام جی با همکاری دیگر خوانندگان فعال در رپ در گروه زدبازی فعالیت می کرد و از همان ابتدا علاقه بسیاری به گروهش داشت. یکی از آلبوم های او که از متن قوی برخوردار شده با نام زاخارنامه شناخته می شود. در کنار آلبوم زاخارنامه سهراب ام جی آلبوم های دیگری را با همکاری با دیگر خوانندگان منتشر کرده است.

بهرام نورایی

بهرام نورایی یکی از رپر های زیرزمینی ایرانی بود که به کشور سوئد مهاجرت کرده و فعالیت‌ های خود را در سبک موسیقی رپ و هیپ هاپ به صورت آزادانه در این کشور انجام می دهد.

رضا پیشرو

کمتر کسی وجود دارد که نام رضا پیشرو را نشنیده باشد زیرا این خواننده توانسته به عنوان یکی از رپر های نسل اول برای محبوب شدن این سبک، فعالیت های گسترده ای را داشته باشد. این خواننده با همکاری با دیگر رپر ها توانسته آهنگ های زیبایی را با طرفداران خود به اشتراک بگذارد.

امیر تتلو

امیر تتلو مدیر سایت تتل بت یکی از خوانندگان پرحاشیه که امروز در شبکه های مجازی حاشیه های بسیاری را در ارتباط با خود دارد در گذشته به عنوان یکی از رپر های معروف در محبوب شدن موسیقی رپ فعالیت می کرده است.

نیما نیموش

نیما نیموش نه تنها در میان افراد ایرانی بلکه در کشور های خارجی هم طرفدارانی را برای خود دارد و پر قدرت عمل کرده و باعث شده که این سبک موسیقی در کشور ایران به محبوبیت خوبی دست پیدا کند.

عرفان پایدار

عرفان پایدار یا عرفان حاج‌ رسولی‌ با سی و نه سال سن توانسته در موسیقی رپ فعال باشد و لقب رپر نسل اول را برای خود به دست آورد. او همچنین گروه پایدار را تاسیس کرده و آهنگ های بی شماری را به صورت تکی و یا آلبوم با طرفداران خود به اشتراک گذاشته است.

بهمن دیو

یکی از رپر های فعال ایرانی با نام بهمن دیو آنچنان محبوبیتی را برای خود دارد به گونه‌ ای که طرفدارانش معتقد هستند او در مدت زمان بسیار کوتاهی به شهرت خوبی دست پیدا کرده و با فعالیت خود موسیقی رپ را در کشور ایران ماندگار کرده است.

بابک تیغه

بابک تیغه یا همان بابک رستمی در هنگامی که تحصیل می‌ کرد رتبه های خوبی را برای خود به دست می‌ آورد اما بعد از مدتی مجبور شد که ترک تحصیل کند و در طول این مدت به خوانندگی در موسیقی رپ روی آورد و در این حوزه هم توانست جایگاه خوبی را برای خود به دست آورد.

حسین تهی

حسین تهی

حسین تهی هم اکنون دارای طرفداران بی شماری است که در هنگام برگزاری کنسرت هایش بسیاری از این طرفدارانش در این کنسرت ها حضور پیدا می‌ کنند. در ابتدا حسین تهی در موسیقی رپ فعالیت گسترده ای را داشت اما با مهاجرت به خارج از کشور فعالیتش را در سبک موسیقی پاپ ادامه داده است.

آهنگ رپر های نسل یک را چگونه دانلود کنیم؟

دانلود آهنگ رپر های نسل اول از طریق راه های مختلفی انجام می شود که یکی از آسان ترین راه ها مراجعه به گوگل و استفاده از سایت های اینترنتی معتبر است. در هر کدام از این سایت های اینترنتی می توانیم با جستجو کردن نام آهنگ های مختلف و یا رپر های نسل یک به آهنگ های آن ها دسترسی پیدا کنیم و آن ها را با توجه به کیفیت های مختلف برای خود دانلود کنیم. در هنگامی که سایت های اینترنتی آهنگ هایی را از رپر ها به اشتراک می گذارند افراد بسیاری این آهنگ ها را دانلود می کنند و برخی از این آهنگ ها رکورد دار میزان دانلود می شوند.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشیم که در هنگام دانلود این آهنگ ها از سایت های اینترنتی معتبری استفاده کنیم زیرا برخی از این سایت ها آهنگ هایی را با کیفیت های کمی در اختیار کاربران قرار می دهند. همانطور که در قسمت های قبلی هم به این موضوع اشاره شد رپر های نسل اول به عنوان پیشکسوتان فعال در موسیقی رپ شناخته می شوند که باعث شدند این موسیقی در کشور ایران ماندگار شود به همین علت آن ها حمایت گسترده ای را هم از سمت طرفداران خود دریافت کرده اند.

رپر هایی که به عنوان پیشکسوت در رپ فارسی فعالیت می کنند میزان شهرت و محبوبیت خوبی را برای خود دارند و برخی از این افراد رپر های نسل جدید را حمایت می‌ کنند تا این رپر های نسل جدید بتوانند رپ فارسی را ادامه دهند. چه رپر های نسل اول و چه رپر های نسل چهارم همگی استعداد خوبی را در این حوزه دارند اما رپر های نسل اول با توجه به اینکه آغاز کننده این موسیقی در کشور ایران هستند از جایگاه بسیار ویژه برای خود برخوردار شده‌ اند و آهنگ های آن ها میزان دانلود بیشتری را هم نسبت به رپر های نسل جدید دارد.

کدام رپر های نسل یک با یک دیگر همکاری کرده اند؟

در سبک های مختلف موسیقی مانند پاپ و رپ خوانندگان با یکدیگر همکاری خوبی را دارند زیرا این افراد با توجه به همکاری با یکدیگر می‌ توانند حمایت گسترده ای را دریافت کنند. در کنار این که برخی از این رپر ها با یکدیگر همکاری خوبی را داشته اند و با همکاری خود آهنگ های زیبایی را هم منتشر کرده‌ اند اما برخی از آن ها با یکدیگر رابطه خوبی را نداشتند و نتوانستند با یکدیگر همکاری موفقیت‌ آمیزی را داشته باشند. اگر در میان رپر ها درگیری به وجود بیاید این درگیری ها باعث می شود که جنجال‌ های گسترده‌‌ ای هم میان طرفداران آن ها به وجود بیاید.

با این وجود بررسی های بیشماری برای همکاری رپر های نسل یک با یکدیگر انجام شده که این بررسی ها نشان می دهد در گروه زدبازی خوانندگانی مانند سهراب ام جی و مهراد هیدن و سامان ویلسون با یکدیگر همکاری کردند و در نتیجه همکاری خود گروه زدبازی را به یکی از گروه های رپ فارسی محبوب تبدیل کرده‌ اند. در کنار همکاری این خوانندگان رپر های دیگری مانند تتلو و رضا پیشرو و حسین تهی در برخی از آهنگ ها با یکدیگر همکاری کردند و توانستند آهنگ های زیبایی را منتشر کنند.

در کنار همکاری رپر های مختلف نسل یک که باعث محبوب شدن آن‌ ها می‌ شود بلکه همکاری دیگر رپر های نسل های دیگر هم باعث افزایش محبوبیت آن ها در میان طرفدارانشان می شود. برخی از این رپر هایی که به عنوان پیشکسوت شناخته می شوند با رپر های نسل جدید آهنگ های مختلفی را خوانده اند که با استفاده از این روش آن ها را حمایت کرده‌ اند.

کدام رپر های نسل یک هم دیگر را دیس کرده اند؟

خواندن آهنگ های دیس به منظور درگیری لفظی با رپر های دیگر است که بسیاری از رپر های مشهور با وجود خواندن چنین آهنگ هایی دیگر هنرمندان را به رقابت با خود دعوت کرده‌ اند. خوانندگانی که دیس را نسبت به هنرمندان دیگر می خوانند امکان دارد که دیس بک هایی را هم دریافت کنند و محتوای چنین آهنگ هایی در ارتباط با درگیری این افراد با هنرمندان دیگر است.

البته بیشتر خوانندگانی از این روش استفاده می‌ کنند که با دیگر هنرمندان در گذشته رقیب بودند و برای نشان دادن قدرت و توانایی خود در این سبک از موسیقی چنین آهنگ هایی را می خوانند. رپر های نسل یک استعداد و جایگاه ویژه ای را برای خود در این سبک از موسیقی دارند و تا کنون دیس هایی را برای رپر های هم نسل خود منتشر کرده‌ اند که با وجود چنین دیس هایی جنجال های بسیاری در ارتباط با آن ها در شبکه های مجازی هم به وجود آمده است. تاکنون به ندرت دیده شده که رپری از نسل ۳ و یا ۴ بخواهد دیسی را به نسل‌ های بالاتر داشته باشد به همین علت رپر های نسل ۴ و ۳ بیشتر نسبت به هم نسل های خود دیس می خوانند.

رضا پیشرو و تتلو و مهراد هیدن و سهراب ام جی دیس هایی را نسبت به رپر های هم نسل خود داشته اند. همچنین برای مشاهده این موضوع که رپر های نسل اول تاکنون کدام یک از رپر های هم نسل خود را دیس کرده اند می توانیم به شبکه‌ های مجازی آن ها مراجعه کنیم زیرا هر کدام از این افراد در هنگام منتشر کردن دیس های خود اطلاعاتی را از آن ها در شبکه های مجازی خود به اشتراک می گذارند.

عکس رپر های نسل یک

عکس رپر های نسل یک را در کجا مشاهده کنیم؟

در کنار اسامی که در این مقاله به عنوان رپر های نسل اول معرفی شده اند برخی از افراد دیگری هم به عنوان رپر در نسل اول فعالیت کرده‌ اند که هم اکنون فعالیت خود را در این سبک از موسیقی کاهش دادند. با این وجود برای مشاهده عکس های هر کدام از این افراد راه های مختلفی وجود دارد که طرفداران آن ها می توانند با استفاده از این راه ها عکس های بسیاری را از این افراد مشاهده کنند. در کنار استفاده از این راه ها کاربران و طرفداران این خواننده ها می توانند ویدیو هایی را هم در ارتباط با آن ها مشاهده کنند.

یکی از این راه ها استفاده از شبکه های مجازی مختلفی مانند اینستاگرام و یوتیوب و همچنین تلگرام برای مشاهده عکس های این خوانندگان فعال و با استعداد است که در هر کدام از این شبکه های مجازی با جستجو کردن نام این افراد می توانیم به عکس های بی شماری از آن ها دسترسی پیدا کنیم. این خوانندگان که در شبکه های مجازی عکس هایی را از خود به اشتراک می گذارند کامنت های مختلفی هم از سمت طرفداران خود دریافت می‌ کنند‌.

این خوانندگان فعال با وجود فعالیت های خود عکس های فراوانی را هم از خود به اشتراک می گذارند که عکس های جدید آن ها از کیفیت بالایی برخوردار شده اند اما در شبکه های مجازی و یا گوگل از این افراد عکس هایی دیده می‌ شود که بسیار قدیمی هستند و کیفیت پایینی را دارند. عکس های قدیمی فراوانی از این افراد در سال های گذشته منتشر شده که نشان می‌ دهد آن ها در سال های گذشته با یکدیگر همکاری خوبی را داشته اند.

آدرس پیج اینستاگرام رپر های نسل یک را چگونه پیدا کنیم؟

اینستاگرام یکی از اپلیکیشن‌ های محبوب در سراسر جهان است که افراد فراوانی در این شبکه مجازی برای خود پیجی را طراحی کرده‌ اند و عکس ها و ویدیو های مختلفی را از فعالیت های روزمره خود در پیجشان به اشتراک می گذارند. سلبریتی های مشهوری که استعداد خود را نمایان کرده اند و به شهرت و محبوبیت خوبی رسیده اند در این شبکه مجازی فالوور های بسیاری را دارند که هر کدام از این فالوور ها این سلبریتی ها را در این شبکه مجازی دنبال می‌ کنند و نسبت به فعالیت‌ های آن ها بازخورد هایی را دارند.

رپر های نسل یک مانند دیگر خوانندگان ایرانی در اینستاگرام پیجی را برای خود طراحی کرده‌ اند و در پیج اینستاگرامی خود عکس ها و ویدیو های را از خود و فعالیت هایشان به اشتراک می گذارند. فالوور هایی که این افراد در این شبکه مجازی برای خود دارند در حدود چند میلیون نفر است که برخی از این افراد با انجام تبلیغات مختلف هم می توانند درآمد خوبی را برای خود داشته باشند. برای مشاهده پیج اینستاگرام رپر های نسل اول کافی است که نام این افراد و یا لقب های آن ها را به صورت انگلیسی و فارسی در اینستاگرام جستجو کنیم و به پیجی از آن ها که دارای تیک آبی است مراجعه کنیم.

خوانندگانی که به عنوان رپر شناخته می شوند در ارتباط با خواندن دیس و دیس بک اطلاعاتی را در پیج خود قرار می‌ دهند که طرفداران این افراد می‌ توانند این اطلاعات را به صورت کامل مشاهده کنند. در برخی از مواقع این خوانندگان کامنت های منفی را از سمت منتقدین خود دریافت می‌ کنند اما واکنش خاصی را نسبت به آن ها ندارند زیرا اگر واکنش بسیار تندی را نسبت به آن ها نشان دهند محبوبیت و شهرت آن ها کاهش پیدا می کند.

رپر های نسل یک کجا زندگی می کنند؟

در ارتباط با این موضوع که رپر های نسل یک در کدام کشور زندگی می کنند بررسی های فراوانی انجام شده که این بررسی‌ ها نشان می‌ دهد این رپر ها در ابتدای فعالیت خود در کشور ایران محدودیت های بسیاری را داشته اند. فعالیت این خوانندگان در این سبک از موسیقی به گونه ای است که نسبت به شرایط کشور خود و شرایط دولت انتقاداتی را دارند و با توجه به استفاده از موضوعات سیاسی به عنوان خوانندگان زیرزمینی شناخته می شوند که این موضوع برای آن ها مشکلات فراوانی را هم به وجود می آورد.

به همین علت بسیاری از این هنرمندان تصمیم گرفتند که به کشور های خارجی مهاجرت کنند و فعالیت خود را در موسیقی رپ در کشور های خارجی ادامه دهند به گونه ای که دیگر محدودیتی را نداشته باشند. همانطور که گفته شد برای این افراد محدودیت‌ های بسیاری وجود داشته اما بسیاری از آن ها با وجود چنین محدودیت ها و مشکلاتی باز هم به فعالیت خود در این حوزه ادامه داده اند به گونه ای که هم اکنون به جایگاه خوبی دست پیدا کرده‌ اند. در کنار این هنرمندان برخی از سلبریتی های دیگر هم در کشور های خارجی مانند آمریکا و کانادا و سوئد و یا ترکیه زندگی می کنند.

کدام رپر های نسل یک در ایران زندگی می کنند؟

در قسمت های قلبی به این موضوع اشاره شده که برخی از این خوانندگان با وجود مشاهده چنین مشکلاتی از ادامه فعالیت خود در این حوزه منصرف شده اند و دیگر فعالیتی را در این سبک موسیقی نداشته‌ اند. در کنار اینکه برخی از رپر های نسل یک از ادامه فعالیت خود منصرف شده اند اما برخی دیگر از آن ها با وجود اینکه به عنوان خوانندگان زیرزمینی شناخته می‌ شدند اما فعالیت خود را در این حوزه ادامه داده‌ اند و هم اکنون با مهاجرت خود به خارج از کشور توانسته اند فعالیت های آزادانی را در سبک موسیقی رپ داشته باشند.

بسیاری از خوانندگان برای پیشرفت و ارتقا در کار خود نیاز به مهاجرت داشته اند تا بتوانند فعالیت های خود را به راحتی و با آزادی کامل انجام دهند به همین علت این طور به نظر می رسد که بیشتر این افراد به کشور های خارجی مهاجرت کرده‌ اند. با این وجود برای مشاهده اطلاعاتی در ارتباط با این موضوع که آیا تاکنون خواننده ای از رپر های نسل اول در کشور ایران مانده است یا خیر می توانیم از سایت های اینترنتی معتبر استفاده کنیم که در این سایت ها اطلاعات فراوانی در ارتباط با این خوانندگان وجود دارد.

حواشی رپرهای نسل یک

رپر های نسل یک چه حاشیه هایی داشته اند؟

برای افراد معروف و مشهور حاشیه‌ های فراوانی به وجود می‌ آید که برخی از این حاشیه ها صحت داشته و برخی دیگر توسط این افراد تکذیب می شوند و طرفداران این افراد باید قبل از واکنش به چنین خبر هایی از صحت آن ها مطمئن شوند. بسیاری از این حاشیه ها برای این رپر ها توسط افراد سودجو به وجود می آید زیرا این افراد تلاش می کنند که محبوبیت این خوانندگان را کاهش دهند و وجهه آن ها را در میان طرفدارانشان خراب کنند. البته به نظر می‌ رسد که برای رپر ها از سمت رقیبانشان هم حاشیه های فراوانی به وجود می آید.

حواشی رپر های نسل اول ایران بسیار زیاد است و از حاشیه هایی که در ارتباط با همه رپر های نسل یک وجود دارد می‌ توانیم به این اشاره کنیم که آن ها به کشور های خارجی مهاجرت کرده اند و فعالیت‌ های خود را در کشور های خارجی ادامه داده‌ اند. این خوانندگان در بسیاری از آهنگ های خود موضوعات سیاسی را بیان می کنند که این فعالیت آن ها در کشور ایران محدودیت های فراوانی را دارد به همین علت آن ها تصمیم به مهاجرت گرفته اند.

از یکی دیگر از حاشیه هایی که برای رپر های نسل یک وجود دارد این است که آن ها با برخی دیگر از رپر ها درگیری هایی را داشته اند که این درگیری ها باعث ایجاد جنجال های بسیاری در شبکه‌ های مجازی شده است. درگیری های این خوانندگان با یکدیگر باعث می شود که در میان طرفداران آن ها هم مشکلاتی به وجود بیاید به همین علت برخی از این درگیری ها باعث ایجاد حاشیه های فراوانی برای آن ها می شود. البته باید این موضوع را هم در نظر گرفت که برخی از این هنرمندان با مهاجرت خود به خارج از کشور فعالیت خود را در سایت شرط بندی آغاز کرده‌ اند که این موضوع باعث شده آن ها بازخورد های منفی را از سمت مردم برای خود دریافت کنند.

معروف ترین آلبوم های رپر های نسل یک کدامند؟

در این مقاله نام برخی از رپر های نسل یک دیده می‌ شود که این رپر ها توانستند به شهرت و محبوبیت گسترده ای دست پیدا کنند به گونه ای که هر کدام از آلبوم ها و آهنگ های آن ها میزان دانلود و بازدید بسیاری را هم دارند. گروه زدبازی و گروه پایدار به عنوان گروه های معروف و فعال رپ فارسی شناخته می شوند که بسیاری از رپر های نسل اول در این گروه ها با یکدیگر همکاری می‌ کنند و با همکاری خود آهنگ ها و آلبوم های بسیار زیبایی را هم منتشر کرده‌ اند.

آلبوم هایی با نام زاخارنامه و سولد اوت و خیابونیا و اوردوز و بهشت و شیطان و… از آلبوم های معروف رپر های نسل اول هستند که با استفاده از سایت ویکی پدیا می توانیم به نام آلبوم های معروف دیگر این خوانندگان دسترسی پیدا کنیم. برای برخی از آهنگ های این آلبوم ها موزیک ویدیو هایی هم طراحی شده که این موزیک ویدیو ها در شبکه های مجازی وجود دارد و با جستجو کردن نام آن ها می توانیم به این ویدیو ها دسترسی پیدا کنیم‌.

برخی از آلبوم های این خوانندگان به این علت معروف شده اند که با همکاری با دیگر رپر ها خوانده شده‌ و اینطور به نظر می رسد که طرفداران این رپر ها علاقه دارند که این خوانندگان با یکدیگر همکاری داشته باشند. همچنین آلبوم ها و تک آهنگ هایی که از رپر های نسل اول منتشر شده میزان دانلود و بازدید بیشتری را هم نسبت به آلبوم ها و آهنگ های رپر های نسل جدید دارند. در کنار مشاهده نام آلبوم های معروف این خوانندگان می‌ توانیم نام تک آهنگ های آن ها را هم کنید.

سوالات متداول

  1. آیا رپر های نسل یک در میان افراد خارجی هم محبوبیت دارند؟

    رپر های نسل یک از محبوبیت خوبی برخوردار شده‌ اند و توانسته اند در این حوزه جایگاه خوبی را برای خود به دست آورند.

  2. آیا با رپر های نسل یک مصاحبه انجام شده است؟

    با این هنرمندان مصاحبه های فراوانی انجام شده که هرکدام از ویدیو های آن ها به صورت کامل در یوتیوب و دیگر شبکه های مجازی وجود دارد.

About black

حاصل بیش از 15 سال فعالیت خودم در بازی های کازینویی و پیش بینی ورزشی را در این سایت با شما به اشتراک می گذارم. بدون شک، ترفندها و استراتژی هایی که شخصا از آن ها نتیجه گرفته ام می توانند کمک بزرگی به شما بکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *