رپر های نسل یک

اسم رپرهای نسل یک به همراه بررسی کارنامه هنری آن ها

در ادامه قرار است به معرفی رپرهای نسل یک مشغول شویم. در حوزه موسیقی سبک های مختلفی وجود دارد که خوانندگان با توجه به استعداد خود در این سبک ها فعالیت می کنند. رپ یکی از سبک های موسیقی پرطرفدار در کشورهای خارجی، در سال های گذشته به کشور ایران وارد شد و برخی از خوانندگان جوان فعالیت خود را در این سبک از موسیقی آغاز کردند. افرادی که در این سبک از موسیقی و در کشور ایران فعالیت می کنند به چند نسل دسته بندی می شوند و هم اکنون رپرهای نسل جدید به عنوان رپر های نسل ۴ فعالیت خود را آغاز کرده‌ اند و قدیمی ترین آن ها به عنوان رپرهای نسل یک شناخته شده اند.

افراد ایرانی که در موسیقی رپ فعالیت می کنند در چهار نسل قرار گرفته‌ اند که رپرهای نسل ۴ و۳ به عنوان رپرهای نسل جدید شناخته می شوند که برخی از آن‌ ها استعداد خوبی را هم برای فعالیت در این سبک از موسیقی دارند و حمایت برخی از رپرهای بزرگ را هم برای خود به دست آورده اند. با این وجود که برخی از این رپرهای نسل جدید استعداد خوبی را برای فعالیت در سبک موسیقی را دارند؛ اما باز هم نمی توانند به سادگی به استعداد و محبوبیت رپرهای نسل اول دست پیدا کنند. در ادامه این مقاله فعالیت های این خوانندگان فعال در موسیقی رپ بررسی می‌ شود که شما می توانید آن ها را مطالعه کنید.

رپرهای نسل یک کدامند؟

رپرهای نسل یک به عنوان پیشگامان اولیه در این سبک از موسیقی شناخته می شوند که قبل از آن ها افرادی در این حوزه فعالیت حرفه ای نمی‌ کردند و این افراد باعث شدند که این سبک از موسیقی در کشور ایران پر طرفدار شود. رپرهای نسل اول با گذشت زمان استعداد خود را در این سبک پرورش داده‌ اند به گونه‌ ای که آن ها هم اکنون به عنوان خوانندگان حرفه‌ ای و فعال شناخته می شوند. فعالیت آن ها در این حوزه با مشکلات فراوانی روبرو بود و برخی از آن ها با وجود پشت سر گذاشتن چنین مشکلاتی حمایت گسترده ای را هم دریافت کرده اند.

رپرهای نسل اول ایران با سختی های فراوانی روبرو بوده‌ اند به گونه ای که برخی از آن ها نتوانستند چنین سختی‌ هایی را تحمل کنند و از ادامه این راه انصراف داده‌ اند اما برخی از رپرهایی که در این راه مانده اند هم اکنون به رپرهای بزرگ ایرانی تبدیل شده اند. دسته بندی رپرهای فارسی باعث شده که در میان این نسل ها درگیری هایی به وجود بیاید. در کنار این که در میان رپرهای نسل جدید درگیری های بسیاری وجود دارد اما کمتر کسی از این خوانندگان می تواند به رپرهای نسل اول شکایتی را داشته باشند.

در لیست رپرهای نسل اول نام رپرهای با استعدادی دیده شده که آن ها به عنوان رپرهای نسل یک فعالیت گسترده ای را در این سبک از موسیقی داشته‌ اند و باعث شدند که رپ هم به عنوان یکی از سبک های موسیقی پرطرفدار در کشور ایران شناخته شود. از خوانندگانی که لقب رپرهای نسل اول را برای خود دارند می توانیم به یاس و هیچکس و رضا پیشرو و بهرام نورایی و… اشاره کنیم. در کنار این افراد خوانندگان دیگری هم در این حوزه فعالیت می کردند اما برخی از آن ها با وجود سختی های فراوانی که به وجود آمده بود از ادامه این راه منصرف شدند.

هیچکس

در لیست اسامی رپرهای نسل اول نام سروش لشکری هم دیده می‌ شود که به نظر می رسد او به عنوان اولین رپر ایرانی فعالیت خود را از دهه 70 آغاز کرده بود. این خواننده در مصاحبه‌ هایش به این موضوع اشاره کرده که در ابتدا موزیک های خوانندگان خارجی را ترجمه می کرد اما بعد از آن شروع به نوشتن آهنگ های خود کرد.

سامان ویلسون

سامان ویلسون به همراه خوانندگان دیگری گروه زدبازی را تاسیس کرده بود که در همان اوایل فعالیت خود در این گروه، به محبوبیت خوبی دست پیدا کرد. بعد از مدتی که سامان از حوزه موسیقی دور شد و بعد از چند سال که دوباره فعالیت هایش را آغاز کرد بسیاری از طرفدارانش را از دست داد زیرا نتوانسته بود به خوبی گذشته عمل کند.

مهراد هیدن

مهراد هیدن

مهراد مستوفی راد که با نام مهراد هیدن شناخته می‌ شود در گروه رپ زدبازی فعالیت گسترده ای را دارد و با وجود فعالیت‌ های خود محبوبیت خوبی را برای خود بدست آورده است و آهنگ های تکی و گروهی بسیاری را به اشتراک می گذارد.

یاس

یکی از رپرهای نسل یک با نام یاس شناخته می شود که او در ابتدا فعالیت های خود را در کشور ایران به عنوان یک خواننده زیر زمینی آغاز کرده بود. این خواننده از همان ابتدا هم حمایت گسترده ای را از سمت طرفدارانش دریافت کرده بود.

حسین ابلیس

حسین ابلیس که نام اصلی او حسین رحمتی است فعالیت گسترده ای را در این سبک از موسیقی دارد و با آهنگ های سیاسی خود توانسته توجه بسیاری از طرفدارانش را به سمت خود جلب کند.

سهراب ام جی

سهراب ام جی با همکاری دیگر خوانندگان فعال در رپ در گروه زدبازی فعالیت می کرد و از همان ابتدا علاقه بسیاری به گروهش داشت. یکی از آلبوم های او که از متن قوی برخوردار شده با نام زاخارنامه شناخته می شود. در کنار آلبوم زاخارنامه سهراب ام جی آلبوم های دیگری را با همکاری با دیگر خوانندگان منتشر کرده است.

بهرام نورایی

بهرام نورایی یکی از رپرهای زیرزمینی ایرانی بود که به کشور سوئد مهاجرت کرده و فعالیت‌ های خود را در سبک موسیقی رپ و هیپ هاپ به صورت آزادانه در این کشور انجام می دهد.

رضا پیشرو

کمتر کسی وجود دارد که نام رضا پیشرو را نشنیده باشد زیرا این خواننده توانسته به عنوان یکی از رپرهای نسل اول برای محبوب شدن این سبک، فعالیت های گسترده ای را داشته باشد. این خواننده با همکاری با دیگر رپرها توانسته آهنگ های زیبایی را با طرفداران خود به اشتراک بگذارد.

امیر تتلو

امیر تتلو مدیر سایت تتل بت یکی از خوانندگان پرحاشیه که امروز در شبکه های مجازی حاشیه های بسیاری را در ارتباط با خود دارد در گذشته به عنوان یکی از رپرهای معروف در محبوب شدن موسیقی رپ فعالیت می کرده است.

نیما نیموش

نیما نیموش نه تنها در میان افراد ایرانی بلکه در کشور های خارجی هم طرفدارانی را برای خود دارد و پر قدرت عمل کرده و باعث شده که این سبک موسیقی در کشور ایران به محبوبیت خوبی دست پیدا کند.

عرفان پایدار

عرفان حاج رسولی ملقب به عرفان پایدار یکی از بهترین رپرهای نسل یک است که تا کنون ترانه های بسیاری منتشر کرده است. او تا کنون همکاری های مختلفی با رپرهای نسل 4 داشته و توانسته است رضایت کاربران خود را به دست آورد. گولم نزن ترانه ای از همکاری عرفان پایدار و چرسی که یک رپر نسل 4 است، می باشد. این ترانه در سال 2021 منتشر شده است و مدت زمان آن 3 دقیقه و 20 ثانیه است. چرسی یکی از جدید ترین رپرها است که توانسته طرفداران بسیاری به دست آورد.

بهمن دیو

یکی از رپرهای فعال ایرانی با نام بهمن دیو آنچنان محبوبیتی را برای خود دارد به گونه‌ ای که طرفدارانش معتقد هستند او در مدت زمان بسیار کوتاهی به شهرت خوبی دست پیدا کرده و با فعالیت خود موسیقی رپ را در کشور ایران ماندگار کرده است.

بابک تیغه

بابک تیغه یا همان بابک رستمی در هنگامی که تحصیل می‌ کرد رتبه های خوبی را برای خود به دست می‌ آورد اما بعد از مدتی مجبور شد که ترک تحصیل کند و در طول این مدت به خوانندگی در موسیقی رپ روی آورد و در این حوزه هم توانست جایگاه خوبی را برای خود به دست آورد.

حسین تهی

حسین تهی

حسین تهی یکی از رپرهای نسل یک می باشد که تا کنون ترانه های بسیاری اجرا کرده است و طرفداران بسیاری دارد. تهی تا کنون با تعدادی از رپرهای نسل چهار همکاری داشته است و ترک های جذابی را تولید کرده است. 021 کید یکی از مهم ترین رپرهای نسل چهار است که با همکاری حسین تهی ترانه ای به نام ای ایران را تهیه کرده است. این ترانه بیش تر از 3 دقیقه زمان دارد. در اینترنت جست و جو کنید و عکس رپرهای نسل یک را مشاهده کنید و با آن ها بیش تر آشنا شوید.

تفاوت رپرهای نسل یک با دیگر نسل ها

رپرهای نسل یک از دهه 80 شروع به اجرا و تولید ترانه هایی با سبک رپ کردند و اولین کسانی بودند که این سبک را وارد دنیای موسیقی ایران کردند. رپرهای نسل یک زحمت زیادی کشیدند و همواره تلاش کردند تا توانستند این سبک ترانه را وارد جامعه کنند. به تدریج افراد بیش تری به موسیقی رپ علاقه مند شدند و رپرهای نسل دو را به وجود آوردند. فلوهای زیبا و کورس های جذاب توانست رپ نسل دو را بسیار دلنشین تر کند.

نسل سه و چهار نیز پس از مدتی تشکیل شد، اما مهم ترین تفاوت نسل یک و سایر نسل ها در سن و سال آن ها می باشد. چرا که رپرهای نسل 4 معمولا زیر 25 سال سن دارند و تجربه کافی در این زمینه ندارند. اما تعدادی از آن ها با استعداد بسیار زیادی که در خوانندگی و رپ کردن دارند، توانسته اند توجه افراد زیادی را جلب کنند. رپرهای نسل یک برای تولید ترانه های خود امکانات بسیار کمی داشتند و شرایط سختی را تحمل می کردند، اما رپرهای نسل 4 دارای بهترین امکانات و شرایط هستند و به راحتی می توانند ترانه های خود را اجرا کنند.

رپرهای نسل 4 به راحتی می توانند از طریق فضای مجازی ترانه های خود را تبلیغ کنند و دانلود بالایی به دست آورند، در حالی که این شرایط برای رپرهای نسل یک فراهم نبود. بسیاری از رپرهای نسل یک به صورت مخفیانه و زیر زمینی و با مشکلات بسیاری ترانه های خود را اجرا و منتشر می کردند. اما امروزه این قوانین سختگیرانه بسیار کم تر شده است و رپرهای امروزی راحت تر می توانند در این زمینه فعالیت داشته باشند.

می توانید به اینترنت مراجعه کنید و بیوگرافی رپرهای نسل 1 را ماطلعه نمایید تا از شرایط بسیار سخت این افراد برای تبدیل شدن به یک رپر موفق، آگاه شوید. بسیاری از آن ها به دلیل فعالیت در سبک رپ از دانشگاه اخراج شده اند و یا از طرف خانواده های خود طرد شده اند و مشکلات بسیاری را پشت سر گذاشته اند.

آهنگ رپرهای نسل یک را چگونه دانلود کنیم؟

دانلود آهنگ رپرهای نسل اول از طریق راه های مختلفی انجام می شود که یکی از آسان ترین راه ها مراجعه به گوگل و استفاده از سایت های اینترنتی معتبر است. در هر کدام از این سایت های اینترنتی می توانیم با جستجو کردن نام آهنگ های مختلف و یا رپرهای نسل یک به آهنگ های آن ها دسترسی پیدا کنیم و آن ها را با توجه به کیفیت های مختلف برای خود دانلود کنیم. در هنگامی که سایت های اینترنتی آهنگ هایی را از رپرها به اشتراک می گذارند افراد بسیاری این آهنگ ها را دانلود می کنند و برخی از این آهنگ ها رکورد دار میزان دانلود می شوند.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشیم که در هنگام دانلود این آهنگ ها از سایت های اینترنتی معتبری استفاده کنیم زیرا برخی از این سایت ها آهنگ هایی را با کیفیت های کمی در اختیار کاربران قرار می دهند. همانطور که در قسمت های قبلی هم به این موضوع اشاره شد رپرهای نسل اول به عنوان پیشکسوتان فعال در موسیقی رپ شناخته می شوند که باعث شدند این موسیقی در کشور ایران ماندگار شود به همین علت آن ها حمایت گسترده ای را هم از سمت طرفداران خود دریافت کرده اند.

رپرهایی که به عنوان پیشکسوت در رپ فارسی فعالیت می کنند میزان شهرت و محبوبیت خوبی را برای خود دارند و برخی از این افراد رپرهای نسل جدید را حمایت می‌ کنند تا این رپرهای نسل جدید بتوانند رپ فارسی را ادامه دهند. چه رپرهای نسل اول و چه رپرهای نسل چهارم همگی استعداد خوبی را در این حوزه دارند اما رپرهای نسل اول با توجه به اینکه آغاز کننده این موسیقی در کشور ایران هستند از جایگاه بسیار ویژه برای خود برخوردار شده‌ اند و آهنگ های آن ها میزان دانلود بیشتری را هم نسبت به رپرهای نسل جدید دارد.

کدام رپر های نسل یک با یک دیگر همکاری کرده اند؟

کدام رپرهای نسل یک با یک دیگر همکاری کرده اند؟

در سبک های مختلف موسیقی مانند پاپ و رپ خوانندگان با یکدیگر همکاری خوبی را دارند زیرا این افراد با توجه به همکاری با یکدیگر می‌ توانند حمایت گسترده ای را دریافت کنند. در کنار این که برخی از این رپرها با یکدیگر همکاری خوبی را داشته اند و با همکاری خود آهنگ های زیبایی را هم منتشر کرده‌ اند اما برخی از آن ها با یکدیگر رابطه خوبی را نداشتند و نتوانستند با یکدیگر همکاری موفقیت‌ آمیزی را داشته باشند. اگر در میان رپرها درگیری به وجود بیاید این درگیری ها باعث می شود که جنجال‌ های گسترده‌‌ ای هم میان طرفداران آن ها به وجود بیاید.

با این وجود بررسی های بیشماری برای همکاری رپرهای نسل یک با یکدیگر انجام شده که این بررسی ها نشان می دهد در گروه زدبازی خوانندگانی مانند سهراب ام جی و مهراد هیدن و سامان ویلسون با یکدیگر همکاری کردند و در نتیجه همکاری خود گروه زدبازی را به یکی از گروه های رپ فارسی محبوب تبدیل کرده‌ اند. در کنار همکاری این خوانندگان رپرهای دیگری مانند تتلو و رضا پیشرو و حسین تهی در برخی از آهنگ ها با یکدیگر همکاری کردند و توانستند آهنگ های زیبایی را منتشر کنند.

در کنار همکاری رپرهای مختلف نسل یک که باعث محبوب شدن آن‌ ها می‌ شود بلکه همکاری دیگر رپرهای نسل های دیگر هم باعث افزایش محبوبیت آن ها در میان طرفدارانشان می شود. برخی از این رپرهایی که به عنوان پیشکسوت شناخته می شوند با رپرهای نسل جدید آهنگ های مختلفی را خوانده اند که با استفاده از این روش آن ها را حمایت کرده‌ اند.

کدام رپرهای نسل یک هم دیگر را دیس کرده اند؟

خواندن آهنگ های دیس به منظور درگیری لفظی با رپرهای دیگر است که بسیاری از رپرهای مشهور با وجود خواندن چنین آهنگ هایی دیگر هنرمندان را به رقابت با خود دعوت کرده‌ اند. خوانندگانی که دیس را نسبت به هنرمندان دیگر می خوانند امکان دارد که دیس بک هایی را هم دریافت کنند و محتوای چنین آهنگ هایی در ارتباط با درگیری این افراد با هنرمندان دیگر است.

البته بیشتر خوانندگانی از این روش استفاده می‌ کنند که با دیگر هنرمندان در گذشته رقیب بودند و برای نشان دادن قدرت و توانایی خود در این سبک از موسیقی چنین آهنگ هایی را می خوانند. رپرهای نسل یک استعداد و جایگاه ویژه ای را برای خود در این سبک از موسیقی دارند و تا کنون دیس هایی را برای رپرهای هم نسل خود منتشر کرده‌ اند که با وجود چنین دیس هایی جنجال های بسیاری در ارتباط با آن ها در شبکه های مجازی هم به وجود آمده است. تا کنون به ندرت دیده شده که رپری از نسل ۳ و یا ۴ بخواهد دیسی را به نسل‌ های بالاتر داشته باشد به همین علت رپرهای نسل ۴ و ۳ بیشتر نسبت به هم نسل های خود دیس می خوانند.

رضا پیشرو و تتلو و مهراد هیدن و سهراب ام جی دیس هایی را نسبت به رپرهای هم نسل خود داشته اند. همچنین برای مشاهده این موضوع که رپرهای نسل اول تاکنون کدام یک از رپرهای هم نسل خود را دیس کرده اند می توانیم به شبکه‌ های مجازی آن ها مراجعه کنیم زیرا هر کدام از این افراد در هنگام منتشر کردن دیس های خود اطلاعاتی را از آن ها در شبکه های مجازی خود به اشتراک می گذارند.

عکس رپر های نسل یک

عکس رپرهای نسل یک را در کجا مشاهده کنیم؟

در کنار اسامی که در این مقاله به عنوان رپرهای نسل اول معرفی شده اند برخی از افراد دیگری هم به عنوان رپر در نسل اول فعالیت کرده‌ اند که هم اکنون فعالیت خود را در این سبک از موسیقی کاهش دادند. با این وجود برای مشاهده عکس های هر کدام از این افراد راه های مختلفی وجود دارد که طرفداران آن ها می توانند با استفاده از این راه ها عکس های بسیاری را از این افراد مشاهده کنند. در کنار استفاده از این راه ها کاربران و طرفداران این خواننده ها می توانند ویدیوهایی را هم در ارتباط با آن ها مشاهده کنند.

یکی از این راه ها استفاده از شبکه های مجازی مختلفی مانند اینستاگرام و یوتیوب و همچنین تلگرام برای مشاهده عکس های این خوانندگان فعال و با استعداد است که در هر کدام از این شبکه های مجازی با جستجو کردن نام این افراد می توانیم به عکس های بی شماری از آن ها دسترسی پیدا کنیم. این خوانندگان که در شبکه های مجازی عکس هایی را از خود به اشتراک می گذارند کامنت های مختلفی هم از سمت طرفداران خود دریافت می‌ کنند‌.

این خوانندگان فعال با وجود فعالیت های خود عکس های فراوانی را هم از خود به اشتراک می گذارند که عکس های جدید آن ها از کیفیت بالایی برخوردار شده اند اما در شبکه های مجازی و یا گوگل از این افراد عکس هایی دیده می‌ شود که بسیار قدیمی هستند و کیفیت پایینی را دارند. عکس های قدیمی فراوانی از این افراد در سال های گذشته منتشر شده که نشان می‌ دهد آن ها در سال های گذشته با یکدیگر همکاری خوبی را داشته اند.

آدرس پیج اینستاگرام رپرهای نسل یک را چگونه پیدا کنیم؟

اینستاگرام یکی از اپلیکیشن‌ های محبوب در سراسر جهان است که افراد فراوانی در این شبکه مجازی برای خود پیجی را طراحی کرده‌ اند و عکس ها و ویدیوهای مختلفی را از فعالیت های روزمره خود در پیجشان به اشتراک می گذارند. سلبریتی های مشهوری که استعداد خود را نمایان کرده اند و به شهرت و محبوبیت خوبی رسیده اند در این شبکه مجازی فالوورهای بسیاری را دارند که هر کدام از این فالوورها این سلبریتی ها را در این شبکه مجازی دنبال می‌ کنند و نسبت به فعالیت‌ های آن ها بازخورد هایی را دارند.

رپرهای نسل یک مانند دیگر خوانندگان ایرانی در اینستاگرام پیجی را برای خود طراحی کرده‌ اند و در پیج اینستاگرامی خود عکس ها و ویدیوهای را از خود و فعالیت هایشان به اشتراک می گذارند. فالوورهایی که این افراد در این شبکه مجازی برای خود دارند در حدود چند میلیون نفر است که برخی از این افراد با انجام تبلیغات مختلف هم می توانند درآمد خوبی را برای خود داشته باشند. برای مشاهده پیج اینستاگرام رپرهای نسل اول کافی است که نام این افراد و یا لقب های آن ها را به صورت انگلیسی و فارسی در اینستاگرام جستجو کنیم و به پیجی از آن ها که دارای تیک آبی است مراجعه کنیم.

خوانندگانی که به عنوان رپر شناخته می شوند در ارتباط با خواندن دیس و دیس بک اطلاعاتی را در پیج خود قرار می‌ دهند که طرفداران این افراد می‌ توانند این اطلاعات را به صورت کامل مشاهده کنند. در برخی از مواقع این خوانندگان کامنت های منفی را از سمت منتقدین خود دریافت می‌ کنند اما واکنش خاصی را نسبت به آن ها ندارند زیرا اگر واکنش بسیار تندی را نسبت به آن ها نشان دهند محبوبیت و شهرت آن ها کاهش پیدا می کند.

رپرهای نسل یک کجا زندگی می کنند؟

در ارتباط با این موضوع که رپرهای نسل یک در کدام کشور زندگی می کنند بررسی های فراوانی انجام شده که این بررسی‌ ها نشان می‌ دهد این رپرها در ابتدای فعالیت خود در کشور ایران محدودیت های بسیاری را داشته اند. فعالیت این خوانندگان در این سبک از موسیقی به گونه ای است که نسبت به شرایط کشور خود و شرایط دولت انتقاداتی را دارند و با توجه به استفاده از موضوعات سیاسی به عنوان خوانندگان زیرزمینی شناخته می شوند که این موضوع برای آن ها مشکلات فراوانی را هم به وجود می آورد.

به همین علت بسیاری از این هنرمندان تصمیم گرفتند که به کشور های خارجی مهاجرت کنند و فعالیت خود را در موسیقی رپ در کشور های خارجی ادامه دهند به گونه ای که دیگر محدودیتی را نداشته باشند. همان طور که گفته شد برای این افراد محدودیت‌ های بسیاری وجود داشته اما بسیاری از آن ها با وجود چنین محدودیت ها و مشکلاتی باز هم به فعالیت خود در این حوزه ادامه داده اند به گونه ای که هم اکنون به جایگاه خوبی دست پیدا کرده‌ اند. در کنار این هنرمندان برخی از سلبریتی های دیگر هم در کشورهای خارجی مانند آمریکا و کانادا و سوئد و یا ترکیه زندگی می کنند.

کدام رپرهای نسل یک در ایران زندگی می کنند؟

در قسمت های قلبی به این موضوع اشاره شده که برخی از این خوانندگان با وجود مشاهده چنین مشکلاتی از ادامه فعالیت خود در این حوزه منصرف شده اند و دیگر فعالیتی را در این سبک موسیقی نداشته‌ اند. در کنار اینکه برخی از رپرهای نسل یک از ادامه فعالیت خود منصرف شده اند اما برخی دیگر از آن ها با وجود اینکه به عنوان خوانندگان زیرزمینی شناخته می‌ شدند؛ اما فعالیت خود را در این حوزه ادامه داده‌ اند و هم اکنون با مهاجرت خود به خارج از کشور توانسته اند فعالیت های آزادانی را در سبک موسیقی رپ داشته باشند.

بسیاری از خوانندگان برای پیشرفت و ارتقا در کار خود نیاز به مهاجرت داشته اند تا بتوانند فعالیت های خود را به راحتی و با آزادی کامل انجام دهند به همین علت این طور به نظر می رسد که بیشتر این افراد به کشورهای خارجی مهاجرت کرده‌ اند. با این وجود برای مشاهده اطلاعاتی در ارتباط با این موضوع که آیا تا کنون خواننده ای از رپرهای نسل اول در کشور ایران مانده است یا خیر می توانیم از سایت های اینترنتی معتبر استفاده کنیم که در این سایت ها اطلاعات فراوانی در ارتباط با این خوانندگان وجود دارد.

حواشی رپرهای نسل یک

رپرهای نسل یک چه حاشیه هایی داشته اند؟

برای افراد معروف و مشهور حاشیه‌ های فراوانی به وجود می‌ آید که برخی از این حاشیه ها صحت داشته و برخی دیگر توسط این افراد تکذیب می شوند و طرفداران این افراد باید قبل از واکنش به چنین خبرهایی از صحت آن ها مطمئن شوند. بسیاری از این حاشیه ها برای این رپرها توسط افراد سودجو به وجود می آید؛ زیرا این افراد تلاش می کنند که محبوبیت این خوانندگان را کاهش دهند و وجهه آن ها را در میان طرفدارانشان خراب کنند. البته به نظر می‌ رسد که برای رپرها از سمت رقیبانشان هم حاشیه های فراوانی به وجود می آید.

حواشی رپرهای نسل اول ایران بسیار زیاد است و از حاشیه هایی که در ارتباط با همه رپرهای نسل یک وجود دارد می‌ توانیم به این اشاره کنیم که آن ها به کشور های خارجی مهاجرت کرده اند و فعالیت‌ های خود را در کشورهای خارجی ادامه داده‌ اند. این خوانندگان در بسیاری از آهنگ های خود موضوعات سیاسی را بیان می کنند که این فعالیت آن ها در کشور ایران محدودیت های فراوانی را دارد به همین علت آن ها تصمیم به مهاجرت گرفته اند.

از یکی دیگر از حاشیه هایی که برای رپرهای نسل یک وجود دارد این است که آن ها با برخی دیگر از رپرها درگیری هایی را داشته اند که این درگیری ها باعث ایجاد جنجال های بسیاری در شبکه‌ های مجازی شده است. درگیری های این خوانندگان با یکدیگر باعث می شود که در میان طرفداران آن ها هم مشکلاتی به وجود بیاید به همین علت برخی از این درگیری ها باعث ایجاد حاشیه های فراوانی برای آن ها می شود. البته باید این موضوع را هم در نظر گرفت که برخی از این هنرمندان با مهاجرت خود به خارج از کشور فعالیت خود را در سایت شرط بندی آغاز کرده‌ اند که این موضوع باعث شده آن ها بازخورد های منفی را از سمت مردم برای خود دریافت کنند.

معروف ترین آلبوم های رپرهای نسل یک کدامند؟

در این مقاله نام برخی از رپرهای نسل یک دیده می‌ شود که این رپرها توانستند به شهرت و محبوبیت گسترده ای دست پیدا کنند به گونه ای که هر کدام از آلبوم ها و آهنگ های آن ها میزان دانلود و بازدید بسیاری را هم دارند. گروه زدبازی و گروه پایدار به عنوان گروه های معروف و فعال رپ فارسی شناخته می شوند که بسیاری از رپرهای نسل اول در این گروه ها با یکدیگر همکاری می‌ کنند و با همکاری خود آهنگ ها و آلبوم های بسیار زیبایی را هم منتشر کرده‌ اند.

آلبوم هایی با نام زاخارنامه و سولد اوت و خیابونیا و اوردوز و بهشت و شیطان و… از آلبوم های معروف رپرهای نسل اول هستند که با استفاده از سایت ویکی پدیا می توانیم به نام آلبوم های معروف دیگر این خوانندگان دسترسی پیدا کنیم. برای برخی از آهنگ های این آلبوم ها موزیک ویدیوهایی هم طراحی شده که این موزیک ویدیوها در شبکه های مجازی وجود دارد و با جستجو کردن نام آن ها می توانیم به این ویدیوها دسترسی پیدا کنیم‌.

برخی از آلبوم های این خوانندگان به این علت معروف شده اند که با همکاری با دیگر رپرها خوانده شده‌ و این طور به نظر می رسد که طرفداران این رپرها علاقه دارند که این خوانندگان با یکدیگر همکاری داشته باشند. همچنین آلبوم ها و تک آهنگ هایی که از رپرهای نسل اول منتشر شده میزان دانلود و بازدید بیشتری را هم نسبت به آلبوم ها و آهنگ های رپرهای نسل جدید دارند. در کنار مشاهده نام آلبوم های معروف این خوانندگان می‌ توانیم نام تک آهنگ های آن ها را هم کنید.

کدام یک از رپر های نسل یک دیگر فعالیت ندارند؟

کدام یک از رپرهای نسل یک دیگر فعالیت ندارند؟

بسیاری از رپرهای نسل یک هم چنان به فعالیت خود ادامه داده اند و امروزه به برترین و محبوب ترین ها تبدیل شده اند. اما تعدادی از این افراد هم در همان ابتدای کار، دیگر به فعالیت خود ادامه ندادند. عماد قویدل یکی از رپرهای نسل یک است که در سال 1386 با یاس خواننده رپ ایرانی آشنا شد و فعالیت خود را آغاز کرد. این خواننده 34 ساله، به مدت 12 سال در زمینه خوانندگی فعالیت داشت و از سال 1398 تا به امروز ترانه ای اجرا نکرده است، گویا که او دیگر قصد ادامه دادن خوانندگی را ندارد.

عماد قویدل ترانه های خود را با محتوای سیاسی و اجتماعی تولید می کرد و بارها توسط نیروی انتظامی دستگیر شد و این موضوع باعث کم کار شدن این خواننده شد. می توان عبارت، معرفی رپرهای نسل یک را در اینترنت سرچ کنید و اطلاعات بیش تری از این افراد به دست آورید.

کسی از رپرهای نسل یک فوت کرده است؟

همان طور که می دانید رپرهای نسل یک قدیمی ترین رپرهای ایرانی هستند که معمولا مربوط به دهه 60 می شوند. این افراد تا به امروز فعالیت زیادی در خوانندگی داشته اند و از نظر سنی، بین 30 تا 40 سال قرار دارند و تا کنون هیچ کدام از آن ها فوت نکرده است. می توان لیست تمام رپرهای نسل یک را به دست آورد و در مورد فوت کردن و یا زنده بودن آن ها اطلاعاتی را به دست آورد. تا کنون تنها اطلاعاتی در مورد فوت کردن یک خواننده رپ نسل 4 به دست آمده است و تمامی خوانندگان رپ نسل 1 در قید حیات هستند.

سوالات متداول

  1. آیا رپرهای نسل یک در میان افراد خارجی هم محبوبیت دارند؟

    رپرهای نسل یک از محبوبیت خوبی برخوردار شده‌ اند و توانسته اند در این حوزه جایگاه خوبی را برای خود به دست آورند.

  2. آیا با رپرهای نسل یک مصاحبه انجام شده است؟

    با این هنرمندان مصاحبه های فراوانی انجام شده که هرکدام از ویدیوهای آن ها به صورت کامل در یوتیوب و دیگر شبکه های مجازی وجود دارد.

About black

حاصل بیش از 15 سال فعالیت خودم در بازی های کازینویی و پیش بینی ورزشی را در این سایت با شما به اشتراک می گذارم. بدون شک، ترفندها و استراتژی هایی که شخصا از آن ها نتیجه گرفته ام می توانند کمک بزرگی به شما بکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *