توماج صالحی

توماج صالحی کیست؟ علت بازداشت و بررسی حکم دادگاه توماج

خواننده های فعال زیادی در عرصه هنر و موسیقی داخلی فعالیت دارند و هر کدام از آن ها سبک خاص و خصوصیات مخصوص به خود را دارند که ویژگی های آن ها را متمایز می کند. در ادامه به توماج صالحی یکی از رپر های ایرانی که فعالیت های سیاسی داشته خواهیم پرداخت.

توماج صالحی کیست؟

توماج صالحی کیست؟

توماج صالحی یکی از رپرهای نسل سه است که در حال حاضر در زندان زندگی می کند. او یکی از پرحاشیه ترین چهره های ایرانی به شمار می رود که حتی در رسانه های خارجی نیز از او صحبت می کنند. در مورد بیوگرافی توماج صالحی و اینکه توماج صالحی اهل کجاست؟ باید اضافه کنیم که این هنرمند متولد 12 آذر 1369 متولد شهر چهار محال و بختیاری می باشد و در کلیپ های خودش نیز از این نماد استفاده می کند تا همه متوجه زادگاه او شوند.

او کودکی خودش را در شهر اصفهان گذرانده است ولی اصلیت او بختیاری می باشد. صالحی یکی از خوانندگان اعتراضی در سبک خاص رپ می باشد که با هر موضوع اجتماعی یک اثر پخش می کند و صدای خودش را به گوش مردم و مسئولان می رساند. او از کودکی به نواختن سازهای مختلف و فعالیت در بخش خواندن علاقه مند بوده است و به گونه ای در این زمینه استعداد ذاتی داشته است. او فارغ التحصیل رشته مکانیک جامدات دارد و کل تحصیلات او در این رشته صورت گرفته است.

نام هنری او از کلمه سوارکار شجاع ساخته شده است و خود او به این نام عشق خاصی دارد. او یکی از بهترین خوانندگان در بخش رپ اعتراضی می باشد که طرفداران زیادی دارد و برای همه قابل اهمیت می باشد. این خواننده سختی های زیادی برای این جایگاه کشیده است چون در گذشته مجبور به فروختن موتور و وسایل خانه خود شده است چون هیچ استودیو ای به او اجازه ضبط نمی داده است و او مجبور به سفر به مناطق دور تر شده است.

او فردی پر تلاش و نترس است که چنین مواردی را به دیگران نیز پیشنهاد می کند و معتقد است افراد در هر جامعه ای باید آزادی بیان و امید به زندگی داشته باشند. همچین او به ورزش بوکس علاقه مند می باشد و در طول روز حداقل یک ساعت این ورزش را انجام می دهد و به تناسب اندام خودش اهمیت می دهد.

عکس های توماج صالحی را در کجا ببینیم؟

توماج صالحی یکی از افرادی است که حاشیه های زیادی در سایت های اینترنتی معتبر و سایت های مربوط به اخبار هنرمندان در مورد او وجود دارد. علاوه بر اخباری که در مورد این چهره وجود دارد تصاویر زیادی از ظاهر این خواننده وجود دارد که برای تمامی افراد قابل مشاهده می باشند. اگر نام او را جستجو کنید به آخرین عکس های این خواننده جوان و حتی برخی از عکس های قدیمی او دسترسی پیدا می کنید. عکس های او را می توانید در هر منبعی جستجو کنید.

علت دستگیری توماج صالحی چیست؟

این خواننده به واسطه فعالیت های حرفه ای خود چندین بار دستگیر شده است. اولین بار در سال 1395 به دلیل پوشیدن تیشرتی که عکس دلار بر روی آن حک شده بود بازداشت شد و با اولین تعهد خود آزاد شد. دومین بازداشت او در سال 1400 بود که به دلیل تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبر در منزل شخصی خود در اصفهان بازداشت شده بود. حکمی که برای او در نظر گرفته بودند جریمه نقدی و 6 ماه حبس بود که وکیل او با پیگیری های فراوان توانست این حکم را به حالت تعلیق درآورد.

او در این بازداشت هیچ تماسی با هیچ کس نداشت و اجازه ملاقات نیز نداشت. البته که او به زندانی شدن و بازداشت علاقه مند می باشد و به گونه ای این موضوع را بخشی از زندگی خودش می داند. او می تواند طوری فعالیت داشته باشد که هیچ آسیب و سختی نداشته باشد؛ اما انگار به همین روند عادت دارد و قصد کوتاه آمدن از رسیدن به اهداف خود را ندارد. او ماجرا های زیادی بعد از دستگیری داشت و بسیاری از افراد خصوصا سازمان عفو بین‌ الملل و مرکز حقوق بشر از ترانه های این خواننده و آزاد شدن او حمایت کردند.

توماج صالحی بعد از ماجرای 1400 آزاد شد و به زندگی مخفیانه پرداخت. در زمان اعتراضات او به صورت مخفی ویدیوهای مبنی بر حمایت جوانان و فراخوان های مختلف اعتراضی نشر می داد؛ اما سرانجام در 8 آبان 1401 درچهار محال و بختیاری دستگیر شد و دوباره وارد داستان های دادگاه انقلاب اسلامی شد. او به تشکیل گروه های ضد انقلاب و غیر قانونی به قصد برهم زدن امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام و همکاری با دولت های غیر اسلامی محکوم شد و در حال حاضر در خطر اعدام می باشد. این خواننده معترض وضعیت سختی دارد و به صورت انفرادی شکنجه می شود و اعتراف می کند.

آهنگ های توماج صالحی کدامند؟

آهنگ های توماج صالحی کدامند؟

همان طور که مشخص است این چهره در طول فعالیت خود آهنگ های زیادی ساخته و منتشر کرده است که همه این آثار در کارنامه هنری او اهمیت زیادی دارند چون تمامی آهنگ های این خواننده حرف مهمی را بیان می کنند. در ادامه به چند نمونه از کارهای او اشاره خواهیم کرد تا با بخشی از فعالیت های حرفه ای این چهره و موضوعات کار هایی که ساخته است آشنا شوید.

نرمال

توماج صالحی آهنگ نرمال اصلی ترین بخش محبوبیت او در بین جوانان می باشد چون این آهنگ تعداد زیادی بازدید داشته است و توجه مردم را به خودش اختصاص داده است.

طالبان

آهنگ توماج صالحی طالبان نیز یکی از بهترین آثار این چهره به شمار می رود که متن خاص و ترانه سرایی زیبایی دارد و می تواند به عنوان یکی از تاثیر گذار ترین آهنگ ها شناخته شود.

افسون

آهنگ افسون توماج صالحی یکی از قدیمی ترین آهنگ های او می باشد که توسط خودش تنظیم شده است و یکی از دلایل پیشرفت او در کار حرفه ای به شمار می رود.

میدون جنگ

این آهنگ یکی از بهترین آثار اعتراضی در مورد جنگ و مقابله افراد می باشد که تا کنون هیچ کسی موفق نشده است به خوبی این آهنگ به چنین موضوعاتی بپردازد.

اینستاگرام توماج صالحی چه نام دارد؟

اینستاگرام توماج صالحی عبارتی است که شما می توانید با وارد کردن آن در سایت های گوگل به آدرس پیج او دسترسی پیدا کنید. او همچون دیگر افراد مشهور در برنامه اینستاگرام فعالیت گسترده ای دارد و بیشتر اخبار در مورد آثار جدید خود و برنامه های کاری که در آینده قرار است انجام دهد را منتشر می کند. همچنین او از برنامه های روزانه خود در اوقاتی که خارج از زندان می باشد رونمایی می کند و آن ها را به صورت جداگانه در قالب استوری به اشتراک می گذارد تا طرفداران او بتوانند به راحتی آن ها را تماشا کنند.

یوتیوب توماج صالحی فعال است؟

این روزها خوانندگان و افراد مشهور در بخش های مختلف هنری علاوه بر حرفه خود در برنامه های پر مخاطب جهان فعالیت جداگانه ای دارند و از این راه کسب درآمد می کنند. کسانی که شهرت دارند به راحتی می توانند وارد یوتیوب شوند و با ساخت کانال محتواهای خاصی در مورد هنری که دارند بسازند. این روزها برنامه های مختلفی هستند که می توانند بر کیفیت حرفه ای افراد و روند موقعیت شغلی آن ها تاثیر گذار باشد که یکی از این بخش ها اینستاگرام، یوتیوب و سایت های بین المللی می باشد.

توماج صالحی ویکی پدیا بخش های گسترده ای از فعالیت های این خواننده مشهور دارد و می تواند به طور کامل بستر هایی که توماج صالحی در آن ها فعالیت دارد را برای شما بازگو کند. باید توجه داشته باشید که توماج صالحی هیچ فعالیتی در یوتیوب ندارد و هیچ گاه هیچ ویدیو و ولاگی در قالب فعالیت حرفه ای در یوتیوب قرار نداده است. او یوتیوبر نیست و علاقه ای به فعالیت در برنامه های جهانی ندارد. او بهطور کلی در فضای مجازی فعالیت ندارد چون به قدری وارد مشکلات واقعی و زندانی شدن شده است که نمی تواند در اوقات فراغت خود فعالیت مجازی انجام دهد.

دوست دختر توماج صالحی کیست؟

او همچون تمامی افراد وارد رابطه های عاطفی مختلفی شده است که ممکن است تاکنون نیز در فکر آن ها باشد اما در حال حاضر او مجرد می باشد و هیچ رابطه ای ندارد. در حال حاضر هیچ اخبار معتبری برای رابطه های این خواننده مشهور وجود ندارد و اگر شما چنین مواردی را جستجو کنید به هیچ اطلاعاتی دسترسی پیدا نخواهد کرد چون اخبار خاصی وجود ندارد. توماج صالحی به رابطه های عاشقانه علاقه زیادی دارد و خودش را فردی احساسی می شمارد که به افراد علاقه مند می باشد اما اکنون بیشتر به آزادی و پیشرفت در کار و توسعه موسیقی رپ اعتراضی توجه دارد و تمرکز خودش را بر روی موسیقی و نوشتن شعر های جدید برای ساخت ترانه های جدید قرار داده است.

او در حال حاضر تنها زندگی می کند و همسر و دوست دختر ندارد. او در تمامی تریبون ها به صورت تک نفره حضور پیدا می کند و این موضوع تنها بودن آن را ثابت می کند. اگر او وارد رابطه جدیدی شود این مورد را به طرفداران خودش اعلام می کند و در مورد فرد جدید زندگی خود نظر سنجی نیز ایجاد می کند و این موضوع یکی از خصوصیات جالب اوست که به نظر طرفداران خود اهمیت می دهد.

این خواننده با کدام ترک معروف شد؟

توماج صالحی آهنگ های زیادی در دوران کاری خودش ساخته است که همه این آهنگ ها پر طرفدار و جالب می باشند و هرکدام محتویات جداگانه ای را که یکی از مشکلات داخل ایران به شمار می روند را بیان می کند. آهنگ های این خواننده شبیه هم هستند اما نمی توان هیچ کدام از آن ها را با هم یکی کرد. او در متن خود همیشه تغییراتی را ایجاد می کند که باعث جلب توجه مخاطبان می شود و آن ها را نسبت به اثر های جدید کنجکاو می کند. او فول آلبوم اعتراضی دارد اما در مدت زمان کوتاهی بی سر و صدا بود و کمتر در دید رسانه ها و افراد بود.

او بعد از انتشار آهنگ عدل علی دوباره مورد توجه بیش از حد کاربران قرار گرفت و این موضوع باعث شد تا دوباره با انرژی بیشتری فعالیت کند. البته که آهنگ های میدون جنگه و ایران مال منه نیز جزء آهنگ هایی بودند که در شهرت توماج صالحی تاثیر زیادی داشتند. کسانی که از قدیم طرفدار این هنرمند بوده اند به خوبی با آثار او و تمامی آهنگ هایی که در مدت زمان های مختلف منتشر کرده است آشنا می باشند.

پست هیچکس درباره این رپر به چه منظوری بود؟

بعد از ماجرای دستگیری توماج صالحی رپر اعتراضی ایرانی که فعالیت هایش همه را متعجب کرده بود بسیاری از مردم و حتی رسانه های خارج از کشور که شهرت زیادی دارند به حمایت از او توییت های زیادی را ساختند و همچنین همواره تصاویر و آهنگ های او را پخش کردند تا به جامعه ایران ثابت کنند که این هنرمند را فراموش نمی کنند. همچنین برخی از خوانندگان داخلی که به صورت زیر زمینی فعالیت دارند و توسط مردم شناخته شده اند از او حمایت کردند.

سروش هیچکس یکی از رپرهای هم دوره توماج صالحی می باشد که فعالیت های زیادی انجام می دهد و تقریبا در مورد اکثر مشکلات جامعه اظهار نظر می کند چون طرفداران و مخاطبان زیادی دارد و صدایش را به گوش اکثریت جوانان می رساند. او سبکی شبیه به توماج صالحی دارد و به گونه ای هم درد این خواننده می باشد از این رو در هنگام دستگیری و بازداشت این رپر پستی را در قالب حمایت از همکار خود منتشر کرد و اعلام کرد که دوست و طرفدار فعالیت های شخصی و حرفه ای توماج می باشد. او از تمامی کارهایی که او در قالب کار خلاف انجام داده بود حمایت زیادی کرد و اعلام کرد که باید تمامی مردم داخل و خارج از کشور از این هنرمند رپ فارس حمایت کنند تا دیگر هیچ کس بازداشت نشود.

برای دانلود آهنگ های توماج صالحی چه کاری باید انجام داد؟

برای دانلود آهنگ های قدیمی و جدید توماج صالحی رپر اعتراضی می توانید از راه های مشترکی که کار های خوانندگان دیگر را دریافت می کنید اقدام کنید. چون تمامی آهنگ های منتشر شده او شناخته شده هستند و در تمامی سایت ها و مراجع وجود دارند و تمامی افراد می توانند در هر زمانی که علاقه داشتند این آثار را دانلود کنند.

البته که راحت تربن و قابل دسترس ترین روش همان سایت های گوگل و جستجو صفحات مربوط به توماج صالحی می باشد. اما این روزها پلتفرم های گوناگونی برای پخش موزیک وجود دارد و افراد را برای انتخاب راحت تر کرده است.

این خواننده تجربه کاری زیادی دارد و آهنگ های مختلفی با نام های متفاوت ساخته است که هر کدام کاور و مشخصات مربوط به خود را دارند و شما می توانید تنها با یک بار جستجو آهنگ دلخواه خود را پیدا کنید. امکان دانلود با فایل های سنگین تر و سبک تر وجود دارد و تفاوتی در کیفیت آن ها ایجاد می کند که باز هم به انتخاب شما قابل تعیین شدن می باشد.

موزیک ویدیوی سوراخ موش توماج صالحی چگونه بود؟

دانلود آهنگ سوراخ موش توماج صالحی به تعداد زیادی انجام شد چون این آهنگ محتوای خاصی داشت و طرفداران زیادی را به خودش اختصاص داده بود. توماج صالحی برای برخی از آهنگ های خودش ویدیوهای گوناگونی با محتوای مربوط به خودش می سازد که این کلیپ ها به حد زیادی برای طرفداران او ارزشمند هستند. توماج صالحی سوراخ موش سال 1400 بیشترین عبارتی بود که جستجو شده بود و توسط افراد علاقه مند مشاهده شده بود چون این ویدئو با دیگر کلیپ های کوتاه تفاوت زیادی داشت و همین موضوع باعث شده بود تا بیشتر دیده شود و بیشتر دانلود شود.

همیشه برخی از اثرهای هنرمندان طرفداران بیشتری داشته اند و به تعداد دفعات بیشتری ذخیره شده اند چون محتویات خاصی داشته اند و با دیگر آثار تفاوت داشته اند. اثر سوراخ موش توماج صالحی نیز جزء آن دسته از مواردی می باشد که توجه مخاطبان را به حد بیشتری جذب کرده است و به گونه ای یکی از آهنگ های پر مخاطب این هنرمند شناخته شده است. برای مشاهده این اثر و کلیپ مربوط به آن می توانید نام آن را جستجو کنید و محتویات داخل ویدیو را که‌ یکی از پر توجه ترین ها می باشد را مشاهده کنید و حتی آن را برای دوستان خود ارسال کنید.

حکم اعدام این رپر حقیقت دارد؟

حکم اعدام این رپر حقیقت دارد؟

همان طور همهطرفداران این هنرمند می دانند او در سبک خاصی که سبکی نو به شمار می رود فعالیت می کند و شبیه هیچ شخص دیگری در زمینه موسیقی نیست. توماج صالحی شخصیت خاصی دارد و به همین واسطه فعالیت حرفه ای او نیز خاص و با ویژگی های جداگانه می باشد. دلیل اصلی این که او وارد زندان شده است و مورد محاکمه قاضی قرار گرفته است همین موضوع کار هایی که انجام داده است و محتویات آهنگ هایی می باشد که او ساخته است و نشر داده است.

او به دلیل اعتراضات زیادی که در آن ها شرکت داشته است و فراخوان هایی که در فضای مجازی برگزار کرده است خودش را وارد مشکلات زیادی کرده است که این مشکلات منجر به بازداشت دائمی او شده است و این موضوع را همه افراد به خوبی می دانند. ماجرای بازداشت او طولانی شده است و منجر به صادر شدن حکم این خواننده شده است که این حکم اعدام اعلام شده است. هنوز که هیچ زمانی برای اجرای حکم او گفته نشده است چون برخی از افراد معتقدند که این حکم واقعی نیست و فقط برای ترس مردم و آرام شدن حکومت صادر شده است. اما برخی از مراجع قانونی چندین بار این موضوع را تکرار کرده اند که قرار است حکم به زودی جلوی همه رسانه ها اجرا شود و قرار است همه از اعدام این رپر در زمان مشخص آگاه شوند.

به طور جدی نمی توان در مورد اعدام این خواننده اخباری را نشر داد چون ممکن است تصمیم گیری مسؤلین تغییر کند و او به زودی آزاد شود. در حال حاضر بهترین چیز برای زندانی هایی که حکم آن ها در حال صدور است دعا کردن و بازتاب انرژی های مثبت می باشد. حکم او واقعی است اما اجرای آن موضوعی مشخص نیست و با گذشت زمان مشخص خواهد شد.

آیا این رپر آزاد شده است؟

آخرین خبر در مورد دستگیری این هنرمند در سال 1401 یعنی در اوج شلوغی های داخل ایران و اعتراضات بود که این اخبار به طور کاملی جزئیات دادگاه ها و جرم های این خواننده را شرح داده بود. باید توجه داشت که از آن زمان تا به حال هیج خبری مبنی بر آزادی و رهایی توماج صالحی از زندان منتشر نشده است و هنوز هم این خواننده در انفرادی زندان زندگی می کند. او فعالیتی نداشته است که در آن آزاد بودن او مشخص شود بنابراین همه ما می دانیم که از اواخر سال 1401 او در زندان حضور داشته است و هنوز هم هیچ حکمی برای آزاد شدن او صادر نشده است.

این خواننده فعالیت های زیادی داشته است و تمامی این فعالیت ها غیر مجاز بوده اند و به همین واسطه است که حکم سنگینی برای این چهره در نظر گرفته شده است. او چند بار با قید وثیقه آزاد شد و به زندگی عادی خود پرداخت اما گویا این بار با دفعات قبلی تفاوت های زیادی دارد و جرم او سنگین تر است بنابراین فعلا خبری از رهایی این چهره پر حاشیه وجود دارد و طرفداران او این موضوع را می دانند.

سوالات متداول

 1. اولین دستگیری توماج صالحی در چه سالی بود؟

  اولین تاریخ دستگیری توماج صالحی که کوتاه ترین مدت آن بود به سال 1395 مربوط می شود.

 2. توماج صالحی در حال حاضر با چه کسی وارد رابطه شده است؟

  این خواننده در حال حاضر رابطه ای ندارد و به صورت تک نفره زندگی می کند.

 3. توماج صالحی در سال 1400 در چه مکانی دستگیر شد؟

  توماج صالحی در سال 1400 در منزل شخصی خود در اصفهان دستگیر شد.

 4. آيا در حال حاضر توماج صالحی بیرون از زندان می باشد؟

  این رپر اعتراضی در حال حاضر در زندان می باشد.

About Gamberon

شرط بندی حرفه ای را از سال 1396 شروع کرده ام. حالا در جایگاه یک راهنما در تلاشم تا با به اشتراک گذاشتن تجربیات خودم، قدم بزرگی در پیشرفت علاقه مندان به شرط بندی آنلاین بردارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *